Ilość komentarzy: 0
Co można fajnego zrobić z tekturowego pudełka?
Pudełka tekturowe to bardzo popularny rodzaj opakowania. Znaleźć możemy je praktycznie wszędzie, aczkolwiek nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich zastosowań i wszechstronności. Aby to dobrze zrozumieć trzeba bardzo dokładnie przyjrzeć się temu produktowi i zastanowić się nad tym jaki sens jest w zbyt pochopnym wyrzucaniu pudełek na śmietnik. Tak się bowiem składa, że przy odpowiedzialnym, odpowiednim pomyślunku można z tych małych, niepozornych przedmiotów wyczarować cuda.
Fenomen pudełek tekturowych
Pudełka tekturowe towarzyszą ludzkości już spory kawałek czasu, a o ich niezwykłości niech świadczy fakt, że pomimo upływu lat nie straciły na popularności. Wciąż wykorzystujemy je na wielu polach – pakowych, prezentowych czy magazynowych. Fenomen tego produktu polega na tym, że choć pudełko jest niewielkie i wytwarzane dość tanim kosztem, to łączy w sobie wytrzymałość, praktyczność oraz wysoką estetykę. To sprawia, że nie tylko pełni pożądane funkcje ale też cieszy oko i autentycznie raduje każdego, kto przywiązuje wagę do pięknych drobiazgów. Każdy rodzaj pudełka ma liczne zastosowania, a wśród również takie, które sprawdzają się po zużyciu.
Pudełka tekturowe? Jest ich kilka rodzajów
Można śmiało powiedzieć, że istnieje co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście rodzajów pudełek tekturowych. Różnią się one wyglądem, przeznaczeniem, a niekiedy nawet i specyfikacją techniczną. Każdy typ produktu sprawdza się w nieco innych okolicznościach, ale z całą pewnością decydując się na te produkty klient za każdym razem otrzymuje najwyższą jakość i pełną satysfakcję. Warto więc wspomnieć choć w kilku słowach o podziale pudełek tekturowych i ich najogólniejszej klasyfikacji.
Na początek warto wspomnieć, że pudełka tekturowe nie są zawsze takie same. Przyjrzymy się zatem pudełkom pakowym. Będą one stanowiły podstawowe opakowanie zewnętrzne do naszych paczek. Mają one głównie za zadanie chronić zawartość naszego pakunku przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Stanowią także barierę przed wodą i zanieczyszczeniami. Z kolei pudełka ozdobne, ze względu na swoją wysoką estetykę pełnią rolę opakowań prezentowych. Dalej będziemy mieli pudełka praktyczne, czyli np. opakowania na żywność. Są niezawodne w każdej restauracji prowadzącej catering oraz na imprezach plenerowych. Pudełka pełniące funkcje przechowywawcze często mają nietypowy kształt, aczkolwiek pięknie prezentują się w pomieszczeniach – w biurze bądź salonie. Niektórzy producenci tworzą pudełka specjalnego przeznaczenia, np. pudełka karbowane. Takie produkty pełnią równoważnie dwie funkcje naraz – mogą być zarówno pudełkami pakowymi jak też organizerami.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Pudełka kartonoweJakie fajne rzeczy można zrobić z pudełek tekturowych?
Porzućmy na chwilę podstawowe funkcje, jakie pełnią te wspaniałe produkty. Skupmy się za to na tym, co jest dość nietypowe, ale wcale nie znaczy, że niedobre czy pozbawione sensu. Wręcz przeciwne! Jeśli spojrzymy na pudełka niekonwencjonalnie i kompletnie od innej strony, to w mig zauważymy, że stanowią one nieraz znakomity materiał do tworzenia z nich innych, bardzo fajnych rzeczy. Z całą pewnością takie działanie pobudzi naszą kreatywność i wyobraźnię, a także sprawi, że na świecie pojawi się de facto całkiem nowa rzecz, która może być przecież przepiękna.
Co można zrobić fajnego z pudełka pakowego?
Pudełka pakowe stwarzają nam ogromne pole do popisu, bowiem te produkty charakteryzują się bardzo duża powierzchnią. Mówiąc szczerze trudno jest zacząć wymieniać z listy rzeczy, które mogą powstać przy użyciu tego właśnie pudełka. Weźmy więc może pierwsze z brzegu – legowisko dla psa lub kota. Choć wprawdzie to raczej nasi mruczący przyjaciele częściej niż psy wybierają sobie kartony jako swoje ulubione miejsce w domu, to jednak przepis jest oryginalny. Wystarczy czymś wyścielić karton i upewnić się, że nie będzie narażony na działanie wilgoci. Możemy także wzmocnić jego ścianki za pomocą patyczków i taśmy klejącej, tak aby legowisko nie rozwaliło się, gdy zwierzak energiczniej się w nim położy. Kolejna rzecz to zabawka dla dzieci. Ze ścianek możemy zrobić poszczególne elementy, a z całego pudełka głowę robota. Można także ułożyć kilka większych pudełek na ziemi, pokolorować je i połączyć taśmą, tworząc w ten sposób tunel, przez który dzieci będą przechodzić. Latem doskwiera Ci upał? Bez obaw! Z pudełka możesz wyciąć wachlarz, pokolorować go i przykleić do rączki – np. od starej zużytej patelni. Jeśli zaś posiadasz działkę, na której hodujesz kwiaty albo uprawiasz warzywa to niechybnie przyda Ci się strach na wróble. Wykonaj go używając pudełka, np. jako elementu ubioru bądź tworząc fantastyczną postać, która będzie miała skrzydła. Jak widać gołym okiem można zrobić całe mnóstwo rzeczy z tego niesamowitego produktu, a to tylko niewielki wycinek całego spektrum pomysłów!
Materiały dydaktyczne z pudełka ozdobnego
A co można zrobić z pudełka ozdobnego? Tutaj także jest wiele pomysłów, ale zacznijmy od czegoś nietuzinkowego. Otóż ze względu na to, że te produkty występują w bardzo wielu wariantach kolorystycznych można z nich zrobić materiały dydaktyczne do przedszkola i szkoły. Weźmy na przykład zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla przedszkolaków albo uczniów. Biorąc pudełka czerwone, zielone, żółte i czarne możemy stworzyć sygnalizację świetlną – zarówno dla pieszych jak i kierowców. Ponadto wycinając odpowiednie kształty możemy z tych pudełek zrobić strzałki. Jak się nad tym zastanowić, to takie wykorzystanie produktów tekturowych może okazać się bardzo tanim wariantem produkcji materiałów edukacyjnych.
Praca artystyczna z pudełka świątecznego
Pudełko świąteczne jest rodzajem pudełka ozdobnego. Różni się ono tym, że posiada specjalne wzory, a nie jest pokryte jednolitą kolorystycznie farbą, tak jak w przypadku standardowych pudełek ozdobnych. Bardzo często spotykaną odmianą jest pudełko ze wzorami nawiązującymi do Świąt Bożego Narodzenia. Znakomicie spełnia ono funkcję jako samoistne opakowanie na prezent pod choinkę. To już samo w sobie jest bardzo fajne, a więc czy można zrobić coś innego, też fajnego z takiego opakowania? Oczywiście, że tak! Nauczymy dziecko zręczności i kreatywności, a także zachęćmy, by pomogło w przygotowaniach do Świąt. Jeśli mamy pudełko, gdzie we wzorze występują bombki, to razem z dzieckiem wytnijmy te tekturowe bombki bardzo dokładnie. Następnie sklejmy stronami bez wzoru tak, aby po obróceniu była widoczna bombka. Tak przygotowany przedmiot można zawiesić na choince. Nawet jeśli dziecku uda się samodzielnie wykonać jedną taką bombkę, to będzie jego osobisty wkład w Święta i na pewno będzie dumne z tego, że to jego ozdoba wisi na drzewku i tworzy razem z innymi elementami piękną kompozycję.
Pojemniczek z trawą dla zwierzątka
Wspominaliśmy już o legowisku dla kota czy psa, ale przecież te czworonogi to nie jedyne gatunki, które mogą być domowymi pupilami. Ba, nie tylko ssaki to zwierzęta domowe. Równie dobrze mogą to być choćby gryzonie. A każdy właściciel gryzonia takiego jak królik czy świnka morska wie, że te małe puchate istotki uwielbiają świeżą trawę. Weźmy więc zielone pudełko ozdobne i wykorzystajmy je jako pojemnik ze świeżą trawą dla naszego gryzonia.
Pojemnik na długopisy
Co z pudełek tekturowych może wykonać osoba, która na co dzień pracuje umysłowo i do tego ma mnóstwo papierkowej roboty? Jeśli jest to opis odpowiadający Twojej właśnie pracy, to być może borykasz się z problemem noszenia dużej liczby długopisów? Wszakże często jest tak, że osoby prowadzące obszerną dokumentację – zwłaszcza w kontekście kontaktu z klientem – muszą używać różnych długopisów w różnych kolorach. Warto je więc gromadzić w jednym miejscu. Pomóc może Ci w tym pomarańczowe pudełko ozdobne o nietypowym kształcie. Jeśli jedynie usztywnisz jego podstawę, to możesz postawić je na biurko i zamienić w wielce estetyczny pojemnik na długopisy. Jeżeli zaś kolor Ci nie odpowiada, to zawsze możesz przerobić pudełko o bardziej stonowanej lub jaskrawej barwie.
Pudełko tubowe jako fajerwerki
Zbliża się Sylwester, którego chcesz uczcić hucznie, a ceny fajerwerków zwalają z nóg? Masz możliwości i jesteś na tyle odpowiedzialny i kompetentny, by samemu przygotować się do strzelania w niebo? Wykorzystaj pudełko tubowe. Możesz je zawsze pomalować na dowolny kolor lub nakleić naklejki z różnymi zabawnymi wzorkami. Nie promujemy tworzenia materiałów wybuchowych w domu, ale jeśli masz uprawnienia i wiesz, jak to robić bezpiecznie, to możesz wypełnić pudełko odpowiednim materiałem, zamontować lont oraz wszystkie inne potrzebne elementy i cieszyć się Sylwestrem z fajerwerkami, wykonanymi domowym sposobem i w miarę tanio. UWAGA! Powyższą podpowiedź, co do zastosowania pudełka tubowego kierujemy do kwalifikowanych specjalistów. Jeśli nim nie jesteś, nie korzystaj z tego sposobu w domu na własną rękę. Grozić to może uszczerbkiem na zdrowiu bądź utratą życia.
Wieczko pudełka karbowanego do treningu karate
Zadziwiające jest to, jak łatwo można wykonać amatorską „deskę” przeznaczoną do treningu karate. Wystarczy wziąć wieczko od mocnego, karbowanego pudełka i ewentualnie je wzmocnić. Otrzymamy materiał do treningu karate. Nie jest to żart. Początkujące osoby niech najpierw spróbują zniszczyć wytrzymałe wieczko karbowane gołą ręką, a dopiero potem biorą się za drewniane deski. Jest to bardzo dobry sposób na sprawdzenie, czy początkujący nie ma przypadkiem słomianego zapału.
Pudełka na żywność jako eleganckie talerze
W cateringu koniecznie jest wykorzystanie opakowań, chociażby pudełek na pizzę. Jeśli prowadzisz gastronomię z kuchnią alternatywną, to mamy pomysł dla Ciebie. Zrób z tych pudełek oryginalne talerze do swojego lokalu. Daj się ponieść wyobraźni. Pokoloruj je albo przełam. Podawaj tam suche produkty jak frytki. Często takie niekonwencjonalne, zdawałoby się szalone pomysły sprawiają, że klienci potem tym chętniej wracają do restauracji.
Pudełka tekturowe – nie wyrzucaj! Najpierw zrób z nich coś fajnego
Opisaliśmy bardzo wiele różnych naprawdę fajnych rzeczy, które można zrobić z pudełka tekturowego. Miej to na uwadze, za każdym razem, gdy stwierdzisz, że ten produkt nie przyda Ci się na nic. Zawsze lepiej jest dać drugą szansę pudełku, niż wyrzucać je z lenistwa.