Ilość komentarzy: 0
Ekologiczny wypełniacz do paczek, gdzie kupić?
Ekologiczny wypełniacz do paczek, gdzie kupić?
W swoim pierwotnym znaczeniu ekologia to nauka zajmującą się funkcjonowaniem przyrody. Bada oddziaływania między organizmami oraz ich środowiskiem. Obecnie jednak termin ten uległ rozszerzeniu i oznacza również dbanie o środowisko, recyklingowanie oraz życie zgodne z filozofią zero waste. Trend ten możemy w prosty sposób wprowadzić w swoim życiu do prostych, codziennych czynności. Używanie wielorazowych reklamówek, wybieranie produktów z recyklingu, ponowne wykorzystanie kartonów, w których przyszły przesyłki. Również będąc po stronie wysyłającego, możemy być eko. Nasz produkt zapakujmy w karton z recyklingu, który będzie nadawał się do ponownego użytku lub do biodegradacji. A do wypełnienia zastosujmy ekologiczny wypełniacz. Wbrew pozorom nie jest to już brzydki, szary papier, który szpeci wysyłkę. Na rynku dostępna jest cała gama ekologicznych wypełniaczy, które oprócz doskonałych funkcji amortyzujących mogą pełnić funkcje ozdobne oraz estetyczne. Warto zapoznać się w ofertą sklepu, jeżeli zależy nam na ekologicznym wypełniaczu, który dobrze spełni swoją rolę.
Siła roślin
Jednym z najbardziej ekologicznych wyborów, jeżeli chodzi o wypełniacze do paczek, jest skropak. Wyprodukowany ze skrobi, czyli z materiału o pochodzeniu roślinnym. To sprawia, że jest całkowicie biodegradowalny, a także nie stanowi zagrożenia toksykologicznego. Co jednak znaczy, że produkt jest biodegradowalny? Często spotykamy się z tym terminem przy okazji czytania opisów produktów, które zamierzamy kupić. Biodegradowalny to nic innego, jak taki, który może być rozłożony na składniki proste, a co za tym idzie, ulega szybkiemu rozkładowi w środowisku. Skropak, co ciekawe, po wykorzystaniu możemy rozpuścić w wodzie, kompostować lub w różnoraki sposób wykorzystać ponownie.
Skropak doskonale zabezpieczy wnętrze paczki dzięki bardzo wielu cechom. Przede wszystkim jest lekki, co ma duże znaczenie przy wysyłce różnych przedmiotów. Przy cenie przesyłki pocztowej oprócz rozmiaru, brana jest pod uwagę również waga; skropak nie zwiększy nam ceny wysyłki dzięki swojej niewielkiej wadze. Mimo, że jest lekki, jest także wytrzymały, bardzo dobrze zabezpieczy przedmioty znajdujące się w środku kartonu. Wypełni puste przestrzenie opakowania, dzięki czemu produkt jest chroniony przed skutkami wstrząsów i upadków. Skropak ma także inne zastosowanie. Jeżeli mamy w domu dzieci, lub zajmujemy się dziećmi, skropak może być świetną zabawą. Zwilżając mokrą ściereczką końce skorpaku, możemy go skleić i tworzyć przeróżne kształty. Aby ekologiczne figurki jeszcze bardziej cieszyły dzieci, można je pokolorować lub dać to zadanie maluchom. A po wszystkim wypełniacz może zostać rozpuszczony lub kompostowany. Skoprak występuje również w dekoracyjnych wersjach, na przykład zielone serca. Pakując zatem paczkę dla kogoś nam bliskiego, lub gdy po prostu chcemy zrobić przyjemność odbiorcy, może warto zdecydować się na taki dekoracyjny wariant?
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Wypełniacze do paczek
Niepozorne zygzaki
Niekiedy trzeba użyć bardziej ścisłego wypełniacza niż skropak. Takim wypełniaczem, który możemy szczelnie upchać w szczelinach paczki jest SizzlePak. Wyprodukowany z papieru typu kraft, czyli papieru siarczanowego. Już sama jego produkcja należy do tych bardziej ekologicznych; papier siarczanowy tworzony jest z makulatury, zatem z produktów pochodzących z recyklingu. SizzlePak również jest lekki, a przy tym doskonale zabezpieczy kruche i wrażliwe artykułu. Sizzlepak występuje w kształcie zygzaków, które są w zasadzie bezpyłowe. Ważną cechą, na która warto zwrócić uwagę przy wyborze SizzlePaku jest to, że utrzymuje on swój kształt i nie ulega zniszczeniu podczas zgniatania. To powoduje, że nasza przesyłka jest bezpiecznie unieruchomiona. Oprócz swojej praktycznej funkcji, może być wykorzystany również jako estetyczna dekoracja. Butelki wina, miodu czy ekskluzywne słodycze zapakowane do wiklinowego kosza wyłożonego SizzlePakiem i owiniętego na przykład celofanem (który również może zostać ponownie użyty na różne sposoby w myśl zasad ekologii) będą prezentowały się elegancko a zarazem nietypowo. Jeżeli SizzlePak w naturalnym kolorze nie pasuje nam do kompozycji czy projektu, warto poszukać sklepu, w którym występuje w barwionych wersjach. Możemy zdecydować się na wariant limonkowy, różowy, czerwony i wiele innych.
Dekoracyjny wypełniacz
Wypełniacz może z powodzeniem równocześnie pełnić funkcję dekoracji. Tak jest chociażby w przypadku wioliny. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możemy dobrać ją do przedmiotu, który ułożymy w pudełku. Są to wiórki o długości około 480 milimetrów. Wełna drzewna jest ekologiczna, ponieważ wyprodukowana została z drewna. Tym samym możemy jej użyć nie tylko do zapakowania szklanych przedmiotów ale także nadaje się do kontaktu z żywnością. Jej zastosowanie jest niezwykle szerokie; od materiału amortyzującego wstrząsy, poprzez wypełnienie pudełek prezentowych aż do wykorzystania jej jako podkład w kompozycjach kwiatowych. O jej ekologiczności świadczy również to, że jest w pełni biodegradowalna.
Sizal
Innym z wypełniaczy, który oprócz funkcji ochronnej może być również dekoracją jest sizal. To produkt o egzotycznym rodowodzie; sizal produkowany jest z agawy sizalowej, która rośnie przeważnie w Meksyku. Otrzymuje się z niej bardzo wytrzymałe włókna, z których oprócz wypełniaczy wytwarza się także maty, worki czy liny. Co ciekawe sizal produkuje się metodą ręczną. Ma to miejsce od razu po ścięciu liści, ponieważ wtedy cały proces jest najprostszy. To, czym wyróżnia się sizal na tle innych jest to, że jest niezwykle odporny na rozerwanie. Ponadto sizal nie pochłania wilgoci, dlatego też często jest wykorzystywany jako wypełniacz do materacy. Sizal występuje w kolorze naturalnym, ale także w różnych wariantach kolorystycznych. Sizal możemy wykorzystać jako wypełniacz do paczki, ponieważ dobrze amortyzuje wstrząsy oraz jest wodoodporny. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie wypełnić nim puste przestrzenie, które pozostaną po włożeniu przedmiotu.
Z kolei pakując wyjątkowy prezent, możemy użyć barwionego sizalu, aby podnieść jego walory estetyczne oraz zaskoczyć obdarowywanego. Z powodzeniem również użyjemy sizalu jako dekoracji do wszelkich kwiatowych projektów i kompozycji. Oczywiście sizal również jest ekologiczny ponieważ wyprodukowano go z odnawialnego, naturalnego surowca.
Papierowy Pak
Jeżeli zależy nam, aby wypełniacz, który wybierzemy był nie tylko ekologiczny, ładny ale także zajmował mało miejsca do czasu jego wykorzystania, warto zastanowić się nad zakupem wypełniacza papierowego Pak. Papierowy wypełniacz, dzięki temu, że jest niezwykle sprężysty, w opakowaniu zajmuje niewiele miejsca. Po rozpakowaniu zaś zwiększa swoją obojętność aż dwukrotnie. Z powodzeniem ochroni szkło, ceramikę czy ogólnie kruche i delikatne przedmioty podczas wysyłki. Cechą charakterystyczną papierowego Paku jest jego bardzo dobre dopasowywanie się do kształtu przedmiotu znajdującego się w paczce. Oczywiście papierowy wypełniacz jest ekologiczny z tego względu, że jego oddziaływanie na środowisko jest znikome. Jest niezwykle lekki, pakując przedmiot możemy użyć go tyle, abyśmy mogli go wysłać z czystym sumieniem nie obciążając dodatkowow naszego portwela.
Tak jak i skropak czy SizzlePak, papierowy PAK również występuje w wersji kolorystycznej, jeżeli chcielibyśmy, aby pełnił funkcję estetyczną. Dzięki sposobie jego pakowania, można zakupić na raz większą partię wypełniacza i bez trudu go przechowywać, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca.
Kartony i makulatura
Wypełniacz o wdzięcznej nazwie Rolopak to wypełniacz, co do którego ekologiczności nie powinno być wątpliwości. W zwykłym kartonie z otworem umieszczony został zwój szarego, makulaturowego papieru. Taki sposób zapakowania wypełniacza usprawnia jego użytkowanie oraz zapobiega bałaganowi. Ponadto bardzo łatwo jest go przetransportować z miejsca na miejsce. Jego ekologiczność jest dwojaka; raz, że został wyprodukowany z materiału z recyklingu a dwa, że sam w pełni ulega biodegradacji. Niech nas nie zwiedzę jednak fakt, że to zwykły, makulaturowy papier. Jest to materiał dosyć gęsty i sprężysty, aby skutecznie ochronić wnętrze przesyłki. Unieruchamia przedmioty w paczce oraz chroni przed skutkami uderzeń i wstrząsów. Bardzo podobny do Rolopaku jest Boxfill o tych samych właściwościach.
Wśród ekologicznych makulaturowych wypełniaczy znajduje się również kartonowy wypełniacz nacinany. Przestrzenne nacięcia wykonane na tekturze powodują, że materiał ma znakomite właściwości amortyzujące. Tym samym, oprócz doskonałego unieruchomienia artykułów wewnątrz paczki, bardzo dobrze zabezpiecza je przez skutkami wstrząsów czy uderzeń. Ponadto, można go wykorzystać przy zabezpieczaniu delikatnych przedmiotów, na przykład ręcznie malowanych naczyń, gdyż nie rysuje ochranianych powierzchni oraz nie zostawia po sobie brudu. Oprócz owinięcia kartonowym wypełniaczem przedmiotów, możemy go także zgnieść i tym samym jeszcze dokładniej wypełnić przestrzenie, które pozostały puste po zapakowaniu przedmiotów. Następnie, po rozpakowaniu z powodzeniem możemy wykorzystać go raz jeszcze lub zutylizować.
Nietypowa forma papieru
Mało kto wie, ale papier da się spienić. Powstaje wtenczas tak zwany Flupis. Ten ekologiczny wypełniacz wygląda nieco jak kukurydziane chrupki. Podobnie jak skropak, ulega całkoitej biodegradacji nie wydzielając przy tym toksycznych substancji. Wyprodukowany jest z uprzednio zmiksowanego papieru, który został poddany spienianiu. Jest lekki, zatem nie zwiększymy znacząco wagi przesyłki oraz skutecznie chroni naszą przesyłkę nawet przed wilgocią. Nie rysuje delikatnych powierzchni a dzięki swoim rozmiarom dokładnie wypełni powstałe puste przestrzenie.
Ekologicznych wypełniaczy do wyboru mamy pod dostatkiem. Zarówno łatwiejsze w użyciu wymagające tylko wsypania, jak skropak czy flupis, ale także takie, którymi ciaśniej wypełnimy opakowanie, jak wiolina czy SizzlePak. Warto zapoznać się z ich cechami, aby jak najlepiej spełniły swoją rolę, a przy tym, warto wybrać ekologicznie, ponieważ śmieci i tak mamy wystarczająco dużo na naszej planecie.