Ilość komentarzy: 0
Jak pakować książki do wysyłki by się nie uszkodziły?
W różnych sytuacjach możemy wysyłać książki kurierem czy pocztą. Każdemu rzetelnemu nadawcy będzie zależało na tym, aby produkt ten nie uszkodził się w trakcie dostarczania. W tym celu należy zabezpieczyć go w odpowiedni sposób. Bezpieczeństwo zawartości takiej paczki jest tym bardziej ważne, jeśli wysyłamy książki całkiem nowe. Jednakże nawet w przypadku starszych ksiąg będzie wielka szkoda, jeśli uszkodzą się one w transporcie. Bowiem książki to wiedza.
Na kim ciąży obowiązek pakowania książek?
Książki zasadniczo wysyłane są w trzech odmiennych sytuacjach. Pierwszą z nich jest ta, kiedy to wydawnictwo wysyła książki do księgarni. Druga to taka, kiedy księgarnia wysyła książki klientom, którzy zrobili zakupy przez internet. Natomiast trzecia sytuacja polega na wysyłaniu książek między osobami prywatnymi. Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy obowiązek pakowania książek tak, aby się nie uszkodziły każdorazowo spoczywa na nadawcy.
W ten sposób bezpiecznie zapakujesz książki
Czy pakowanie książek jest trudnym zadaniem? Generalnie rzecz biorąc stosunkowo łatwo jest zapakować książki do wysyłki. Trzeba wybrać odpowiednie opakowanie, ale też mieć na uwadze fakt, że należy każdą czynność wykonywać starannie i krok po krok. Przyjrzymy się zatem pakowaniu książek w sytuacji, gdy będziemy wysyłać ich niewielką ilość – po jedną, dwie albo trzy sztuki. Takie zakupy często robią klienci.
Używaj tektury
Do pakowania książek przydatne będą kawałki tektury. Musisz ich przygotować co najmniej dwa, ale zalecamy mieć ich tyle, ile jest książek +1. Czyli jeśli wysyłamy dwie książki, przygotujmy trzy kawałki, jeśli trzy książki to cztery kawałki itd. Fragmenty tektury powinny być co najmniej 2-3 centymetry dłuższe na szerokość i długość od największej formatowo książki, którą wysyłamy. Najpierw układamy pierwszą książkę na kawałku tektury, potem kładziemy na nią drugi fragment tektury. Jeśli wysyłamy więcej niż jedną książkę ułóżmy kolejną na tekturze spoczywającej na książce i dołóżmy kolejną tekturę.
Stosuj folię stretch
Tak przygotowane książki z podkładkami tekturowymi powinniśmy mocno, szczelnie i ze wszystkich stron owinąć folią stretch. Owijaj tak, aby mieć pewność, że nie pozostawisz niezaklejonego miejsca. W ten sposób zyskasz pakunek, który będzie odpowiednio ochroniony i stabilny. Nie musisz przy tym zużywać zbyt dużo materiałów. Jest to najprostszy i najtańszy sposób pakowania książek.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: MagazynJak bezpiecznie wysłać dużą liczbę książek?
Przed zupełnie innym wyzwaniem staniemy wówczas, gdy przyjdzie nam wysyłać książki w dużej liczbie. Zdajmy się wówczas na duży karton klapowy, ale nie zapełniajmy go w 100%. Zostawmy trochę miejsca, aby mogło tam znaleźć się miękkie wypełnienie. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo naszych książek. Każdą z książek powinniśmy także zapakować w miękki amortyzator. Będzie nas to kosztowało już nieco więcej czasu i pieniędzy, ale efekt będzie taki, że wysłane w takiej paczce książki na pewno dotrą bezpiecznie pod wskazany adres.