Ilość komentarzy: 0
Jak pakować szklane i cenne przedmioty do wysyłki?
Codziennie na polskich drogach porusza się tysiące furgonetek, tirów i samochodów dostawczych w celu dostarczenia danego towaru pod odpowiedni adres. Dobrze, jeśli transport przebiega płynnie, lekko i bez zakłóceń. Zupełnie co innego, kiedy okazuje się, że po drodze wystąpiły trudności, a przewożony towar doznał jakowegoś uszczerbku. Pół biedy, jeśli zawartość takiej paczki z natury była twarda i odporna na uszkodzenia. Wówczas można liczyć na to, że tylko opakowanie się uszkodziło, zaś sam produkt w miarę bezpiecznie został dostarczony. Ale takie rozważania nie wchodzą w grę, gdy przewożone są materiały wykonane ze szkła albo innego, kruchego, cennego materiału.
Bezpieczeństwo szklanych i cennych przesyłek. Co warto wiedzieć?
W życiu nie brakuje sytuacji, w których to nadawca wysyła do adresata przesyłki szklane albo wykonane z bardzo cennego materiału. Warto chociażby wziąć pod uwagę aspekt firmowy, kiedy to często będziemy wysyłali produkty do klienta. Jeśli sprzedajmy szkło czy też narażoną na uszkodzenia biżuterię, tudzież misternie wykonane, delikatne ozdoby do domu, to wówczas naszym obowiązkiem jest zabezpieczyć paczkę. Obowiązek ten ciąży także na osobie prywatnej, która będzie wysłała do kogoś także szklane czy cenne przedmioty. Warto w tym celu poznać zasady bezpiecznego pakowania.
Skuteczne pakowanie wrażliwej przesyłki
Istnieje kilka podstawowych zasad bez których nikt nie ma prawa spodziewać się, że jego towar zostanie przetransportowany bez żadnych przykrych niespodzianek. Na początek trzeba zorganizować kilka rodzajów opakowań, które będą stanowiły elementy kompozycji całego pakunku. Nie chodzi tu jednak o jakieś fanaberie. Sztuka odpowiedniego pakowania pozwala zapewnić kruchym przedmiotom odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jest to bardzo proste do uzasadnienia, jeśli tylko odniesiemy właściwości fizyczne produktów do stanowiących wyzwanie aspektów transportu.
Opakowanie zewnętrzne chroni przed pierwszym zniszczeniem
Wyobraźmy sobie zwykłą paczkę podróżująca w samochodzie dostawczym. Nagle kierowca musi gwałtownie zahamować, aby uniknąć wypadku. Paczka poddana sile bezwładności odrywa się od podłoża i z impetem uderza w wewnętrzny bok auta. Czy wszystko z nią w porządku? Nawet jeśli z wierzchu będzie wygląda na zmienioną, to jednak środek pozostaje bezpieczny. Nie byłoby możliwe, gdyby nie odpowiednio wytrzymały karton pocztowy. Jest on wykonany z bardzo porządnej tektury, co sprawia, że stanowi znakomitą ochronę przed różnymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Produkt ten jest klasyczny, podstawowy, dobrze znany, często używany, ale co najważniejsze – niezawodny.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Materiały do pakowaniaFolia bąbelkowa chroni szkło wewnątrz kartonu
Karton to nie wszystko. Gdy pakujemy nasze szklane czy inne kruche produkty do środka, powinniśmy je owinąć także folią bąbelkową. Co to da? Otóż folia bąbelkowa jest znakomitym amortyzatorem od wszelkich wstrząsów czy silnych uderzeń, z którymi karton nie mógłby sobie poradzić. Folia ta zatrzyma energię, która skierowana bezpośrednio na zawartość, mogłaby ją znacznie uszkodzić.
Wypełniacz to gwarancja bezpieczeństwa
Gdy mamy już nasz produkt zawinięty w warstwę folii bąbelkowej i umieściliśmy go w kartonie, to nieraz możemy mieć wrażenie, że coś jest nie tak. Że o czymś zapomnieliśmy. Jest to wrażenie bardzo słuszne, gdyż mówi nam ono, że zapomnieliśmy wykonać bardzo ważny krok w zabezpieczeniu paczki. Otóż nie można pozostawiać pustej przestrzeni w kartonie. Różne rzeczy mogą się obijać w trakcie jazdy i może to doprowadzić do uszkodzenia opakowania zewnętrznego. A chyba nie chcemy, że nagle zawartość znalazła się na zewnątrz. Warto zatem wykorzystać w tym celu wypełniacz. Wyeliminuje on ryzyko luźnego przemieszczania się produktu i będzie stanowił dodatkową amortyzację, jak również ustabilizuje cały pakunek.
Etykiety ostrzegawcze poinformują kuriera
Nawet jeśli bardzo dobrze wykonamy wszystkie poprzednie kroki w pakowaniu, to przecież dostawca nie będzie widział, co znajduje się w środku. Powinniśmy więc postarać się o to, by wiedział, że należy obchodzić się z naszą przesyłką ostrożnie. Pomocne są więc tutaj etykiety ostrzegawcze z napisem UWAGA SZKŁO. Będzie to bardzo jasna i czytelna informacja do kuriera, że ma nie rzucać naszą paczką, a przy przenoszeniu obchodzić się z nią bardzo ostrożnie.
Bezpieczeństwo szkła i kruchego towaru. Nikt tego za Ciebie nie zrobi!
Na początku wspomnieliśmy o tym, że obowiązek zabezpieczenia paczki spoczywa na nadawcy, niezależnie czy wysyła on paczkę z firmy czy jako osoba prywatna. Nie ma co liczyć na to, że firma kurierska za nas zabezpieczy dodatkowo przesyłkę. Nie jest to wpisane w cenie, a obowiązkiem firmy dostawczej jest doręczenie paczki, a nie jej przygotowywanie. Tak więc za każdym razem trzeba brać sprawy we własne ręce. Stosując powyższe porady można bardzo bezpiecznie i pewnie przygotować do wysyłki nawet szkło czy inne kruche produkty.