Ilość komentarzy: 0
Jak przygotować rower do wysyłki?
Współcześnie bardzo wiele różnych produktów podróżuje codziennie polskimi drogami, spoczywając na pakach samochodów dostawczych. Spośród wielu z nich moglibyśmy wyróżnić sprzęty sportowe, a nawet pojazdy. Jednym z częściej występujących jako zawartość pakunku pojazdów jest jednoślad, czyli rower. Najczęściej jest tak, że rower jest przygotowywany do wysyłki przez firmę, która sprzedaje go klientowi. Ale jak skutecznie zapakować bicykl, tak, by bezpiecznie dotarł do nadawcy?
Krok 1. Przygotowania wstępne
Na początku trzeba wiedzieć na pewno o tym, że pakowanie roweru powinny poprzedzić tzw. przygotowania wstępne. Nie można bowiem z marszu podejść do roweru i po prostu go sobie ot tak zapakować. Robiąc to bez przygotowania postępujemy lekkomyślnie i mało profesjonalnie. Warto więc poczynić takie przygotowania.
Czyszczenie roweru
Rower zawsze może się zakurzyć, mogą na nim powstać jakieś zabrudzenia. Warto przejechać po wszystkich jego elementach wilgotną szmatką, a jeśli stan czystości jest bardzo zły to należy przygotować detergenty przystosowane do czyszczenia jednośladów.
Demontaż roweru
Okej, rower jest czysty, ale czy to wystarczy? Nic bardziej mylnego. Aby przygotowania były kompletne trzeba koniecznie zadbać o demontaż roweru. Absolutnie nie można go pakować w całości. Dlatego rozkręć koła, kierownicę, siodełko, pedały oraz inne elementy, jeżeli można je zdementować.
Krok 2. Pakowanie poszczególnych elementów
Kolejny krok to pakowanie poszczególnych elementów. Warto każdy z nich bardzo szczelnie owinąć folią bąbelkową. Folia zapewni odpowiednią ochronę od uszkodzeń, które mogą się przydarzyć w trakcie przewozu towaru jak i ewentualnych zabrudzeń. Jeśli mamy to już za sobą warto wybrać duży karton klapowy, gdzie zapakujemy wszystkie elementy. Pustą przestrzeń należy wypełnić wypełniaczem. Do zaklejenia kartonu warto użyć taśmy pakowej, zaś do jego owinięcia folii stretch.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: KartonyKrok 3. Wybór przewoźnika
Warto wybrać sprawdzoną firmę kurierską, która nigdy nas nie zawiodła i zawsze na czas dostarczyła paczki. Zapewne sprawdzi się ona znakomicie także w przypadku przewózki roweru. Sprawdź jaka jest lista akceptowalnych produktów w paczce widniejących na liście danej firmy.
Krok 4. Adresowanie paczki
Skoro masz już zapakowany rower, a także wybraną firmę, to nie pozostaje nic innego jak zaadresować pakunek. Oczywiście wszystko odbywa się standardowo – potrzebne będą dokładne dane zarówno nadawcy jak i odbiorcy.
Krok 5. Koszty związane z wysyłką roweru
Wiadomo, że rower nie należy do maleńkich przedmiotów. Gdy więc już sporządzimy paczkę z bicyklem w środku, to może się okazać, że nasz pakunek będzie zakwalifikowany jako przesyłka wielkogabarytowa. Również jego masa może przekroczyć standard. W takim przypadku lepiej nastawić się na konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty.