Ilość komentarzy: 0
Jak przygotować zastawę kuchenną do wysyłki?
Codziennie na polskich drogach tysiące samochodów dostawczych i kurierskich mknie, aby dostarczyć zaadresowane paczki. Zawartość tych pakunków jest bardzo zróżnicowana. Również różni są ich nadawcy, różni odbiorcy. Ale niekiedy trafia się paczka o szczególnej, bardzo wyjątkowej zawartości. Taką zawartością jest z całą pewnością zastawa kuchenna, która charakteryzuje się tym, że jest bardzo cenna, ale jednocześnie krucha. Tym bardziej trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć do wysyłki.
W jakich okolicznościach będziemy wysyłać zastawę kuchenną?
Trzeba powiedzieć sobie jasno: zastawa kuchenna czy też stołowa to nie jest typowa, codzienna wysyłka, którą każdy z nas nadaje. Tego typu produkt wysyłany jest tylko w pewnych okolicznościach. Faktem jest, że zastawa kuchenna potrzebna jest w każdym domu, ale na pewno nie tak często jak chociażby nowe ubranie. Dlatego też w porównaniu do najczęściej kupowanych produktów występuje ona w paczkach stosunkowo rzadko.
Wysyłka firmowa do klienta
Pierwsze, co nasuwa się nam na myśl to wysyłka firmowa. Znamy doskonale ten mechanizm – klient zamawia towar przez internet, sprzedawca wysyła na wskazany adres. Ważne jest, aby firma na tym etapie dobrze przygotowała produkt.
Wysyłka prywatna
Zdarzyć się też może (chociaż rzadko), że wysyłka będzie się odbywała między osobami prywatnymi. Do takich sytuacji należy chociażby podarowanie komuś swojej starej zastawy. Jeśli zamierzamy zrobić indywidualnie taką wysyłkę, to wówczas równie mocno powinniśmy pomyśleć o jej przygotowaniu w domowych warunkach.
Wybierz odpowiedni karton klapowy
Pierwszy krok to wybór właściwego kartonu klapowego – odpowiednio dużego do naszej zastawy. Jego gabaryty powinny być na tyle spore, by po wsadzeniu weń zastawy zostało jeszcze trochę miejsca.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: KartonyNie zapomnij o wypełniaczu
Bardzo ważne jest to, że przy wysyłce produktów porcelanowych koniecznie jest uzupełnienie pustej przestrzeni w paczce za pomocą wypełniacza. To bardzo ważny element amortyzacji. Bez tego nasza zawartość byłaby bardzo narażona na uszkodzenie w trakcie przewozu. Dlatego tak bardzo ważny jest w tym wszystkim wypełniacz.
Stosuj folię bąbelkową
W miarę możliwości powinniśmy każdy element zastawy – filiżanki, talerze, dzbanki, spodki, itd. - zabezpieczyć z osobna folią bąbelkową. Zapewne wielu z nas z doświadczenia wie, że nawet lekkie stuknięcie może uszkodzić porcelanę. Dlatego należy zawsze myśleć o takim dodatkowym zabezpieczeniu.
Zaklej szczelnie karton
Kiedy już wszystko zostanie prawidłowo zabezpieczone, to możemy zamknąć nasz karton. Jednakże, aby nie otworzył się on w transporcie, należy zakleić go bardzo szczelnie. Idealnie nadaje się do tego folia stretch. Dzięki niej paczka zyska dodatkową ochronę.
Wykorzystaj nalepki ostrzegawcze
Nigdy nie należy zapominać o nalepkach ostrzegawczych. Naklejone za zaklejony już folią karton będą stanowiły jasny komunikat dla kuriera o tym, że powinien on obchodzić się z naszym pakunkiem wyjątkowo ostrożnie.