Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0
Jak sprzedać i wysłać używane zabawki?
Wszyscy rodzice dobrze wiedzą, że pokój dziecka w jakiś magiczny sposób staje się polem minowym z zabawkami wystającymi z każdego rogu. Często dzieci dostają zabawki na wiele okazji, co wcale nie pomaga w zachowaniu porządku w ich pokojach, a my czujemy jakby zabawki przejmowały kontrolę nad naszym domem, co możemy zrobić żeby ograniczyć ilość zabawek dzieci?Najlepszą opcją jest oczywiście sprzedaż zabawek, tak by odzyskać przynajmniej część kosztów i móc zainwestować te pieniądze w coś, o czym dziecko marzy – na przykład wymarzony zestaw klocków, czy grę. W ten sposób dziecko z pewnością łatwiej zaakceptuje fakt, że musi pożegnać się ze swoimi zabawkami.
Porządki – start!
W proces porządków zabawek można oczywiście zaangażować również dzieci, które najlepiej wiedzą, które zabawki są dla nich ważne, a które na przykład nie działają lub im się zwyczajnie znudziły. Z segregacji zabawek możemy zrobić nawet zabawę rozłożoną na kilka dni, gdzie sukcesywnie będziemy przeglądać z dziećmi szafy, pudełka i półki z zabawkami. Oczywiście proces może się dziać bez udziału najmłodszych, szczególnie, gdy dzieci są zbyt małe lub gdy nie są zbyt skore do rozstania zabawkami. Możemy podzielić zabawki na kilka kategorii, na przykład:
- Zabawki zepsute, których nie można naprawić – które z automatu powinny wylądować w odpowiednim pojemniku na śmieci (pro tip: jeśli zabawki mają jakieś wymienne części, jak na przykład żarówki, można je przed wyrzuceniem wykręcić i zostawić jako części zamienne do innych zabawek)
- Duplikaty zabawek lub nietrafione prezenty, których zdecydowanie najłatwiej się pozbyć – te będzie też łatwo sprzedać, bo najczęściej są zwyczajnie nieużywane
- Nieużywane, niechciane z którymi dziecko nie wiąże żadnych emocji i zwyczajnie łatwo będzie je odłożyć
- Zabawki, które są ważne sentymentalnie dla dziecka – na przykład miś bez którego nie zaśnie – nie powinny zostać wyrzucone
- Zabawki, którymi dziecko chętnie się bawi zostają – najlepiej je jeszcze dobrze wyeksponować i ułatwić dziecku dostęp do nich
Jak sprzedać zabawki?
Po segregacji zabawek zostaje proces sprzedaży, który najlepiej zacząć od… wyczyszczenia zabawek i skompletowania zestawów. Ubrudzone, pomazane rzeczy z pewnością będą się prezentować mniej imponująco na portalach aukcyjnych, a czyste, przygotowane do sprzedaży zabawki szybciej przykują oko kupujących.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Opakowania do przesyłek pocztowych
Zdjęcia mają znaczenie!
Kolejnym krokiem będzie zrobienie dobrych zdjęć – trzeba pamiętać o odpowiednim oświetleniu i fotografowaniu przedmiotów najlepiej na jednolitym tle. W uzyskaniu wyraźniejszych zdjęć pomaga również przetarcie obiektywu w telefonie. Trzeba również pamiętać, o tym, by wszelkie uszkodzenia, rysy dodatkowo sfotografować i opisać w ogłoszeniu.
Gdzie wystawić używane zabawki?
W dzisiejszych czasach mnogość portali, na których można sprzedawać przedmioty może przyprawić o zawroty głowy, jednak ta różnorodność działa też na naszą korzyść – zdecydowanie łatwiej pozbyć się naszych rzeczy mając tak duży wybór.
Pierwsze co przychodzi do głowy to OLX, czyli portal stworzony z myślą o sprzedaż i wymianę indywidualną. Poza sprzedażą, portal oferuje również oddanie zabawek za darmo z opcją na przykład odbioru osobistego, co eliminuje również koszty opakowania i wysyłki. Kolejnym portalem jest Allegro, na którym znaleźć można ogrom ogłoszeń sprzedażowych, również od osób prywatnych – ale portalem dedykowanym nieprofesjonalnym sprzedawcom będzie też Allegro Lokalnie, w którym ogłoszenie nie zginie w gąszczu tysiąca innych ogłoszeń profesjonalnych wystawców i w którym można znaleźć ogłoszenia z regionu. Co jest fajne w Allegro Lokalnie to fakt, że ogłoszenia będą widoczne również na „dużym” Allegro, co pozwoli nam dotrzeć do większej liczby odbiorców.
Furorę robią również dedykowane sprzedaży grupy na Facebooku. Najczęściej po wpisaniu miasta i słowa „sprzedaje” powinniśmy móc znaleźć grupę działającą w naszym mieście – np. Kraków sprzedaje. Można też spróbować wpisać region/województwo zamiast miasta – np. śląskie sprzedaje. W grupach można dodawać ogłoszenia o sprzedaży przedmiotów oraz o chęci wymiany czy oddania ich za darmo. Poza tym od jakiegoś czasu działa Facebook Marketplace czyli podpięty pod Facebooka portal umożliwiający sprzedaż przedmiotów różnego typu.
Jak zapakować zabawki?
Wszystko będzie zależało od rodzaju zabawek, które chcemy wysłać. Na przykład pluszaki bez dodatkowych elementów mechanicznych bez problemu możemy zapakować na przykład w foliopaki lub w kartonowe pudełka bez większego zabezpieczenia. Z drugiej strony delikatne zabawki, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas transportu trzeba lepiej zabezpieczyć. Jeśli nie dysponujemy oryginalnym pudełkiem, w które zabawka była oryginalnie zapakowana i które posiada odpowiednie wypustki, powinniśmy pomyśleć o doborze odpowiednich wypełniaczy. Wypełniacze pomogą zamortyzować wstrząsy, na które przedmioty będą narażone w trakcie transportu oraz zminimalizują ryzyko uszkodzeń. Do wypełniaczy, które nadają się do zabezpieczenia zabawek możemy zaliczyć przede wszystkim folię bąbelkową lub papier bąbelkowy jako jej ekologiczną alternatywę, ale również dobrze sprawdzą się chipsy do pakowania. Ważne jest też, by w takich przypadkach wysłać zabawki w pudełkach o dopasowanych wymiarach, żeby nie dopuścić do zbyt dużego przemieszczania się ich po pudełku.