Ilość komentarzy: 0
Jak wysłać jedzenie za granicę?
Jak wysłać jedzenie za granicę?
Różnorodność na krajowych rynkach dotyczy praktycznie wszystkich produktów. Jednymi z nich, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem są produkty spożywcze. O ile zakup ubrań przez internet nie wymaga specjalnego przygotowania paczki do wysyłki, to produkty spożywcze muszą już zostać odpowiednio zabezpieczone.
Pojawienie się takich możliwości spowodowało, że producenci opakowań i innych przedmiotów potrzebnych do zapakowania paczek nie pozostali obojętni. Dzięki temu dzisiaj osoby prywatne mogą samodzielnie komponować paczki z żywnością i wysyłać je za granicą. O czym zatem warto pamiętać, wysyłając jedzenie za granicę?
Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy tę kwestię.
Jaką żywność można wysłać w paczce za granicę?
Wysyłka paczki za granicą zawsze wiąże się ze znacznie dłuższym czasem podróży. To właśnie to należy uwzględnić wybierając produkty które chcemy wysłać w dłuższą drogę. Jeżeli chodzi o to, jaką żywność można wysłać w paczce za granicą, to większość firm nie ma zbyt dużych ograniczeń pod tym kątem. Kluczowe jest to abyśmy dobrze przemyśleli opakowanie takiej przesyłki i określili ryzyko jej zniszczenia w trakcie drogi.
Najbezpieczniejszymi produktami spożywczymi które można wysłać za granicę są te, zapakowane w mocne metalowe puszki. Do nich dołączyć można także wszelkie suche produkty, które mają wydłużony termin ważności, np. kawa, herbata, słodycze i produkty liofilizowane.
Produktami o średnim stopniu bezpieczeństwa w transporcie, są na przykład produkty spożywcze niewystarczająco zabezpieczone do drogi. Zwykle kategoria ta obejmuje żywność, która nie jest zapakowana w wystarczająco mocne opakowanie. Mogą to być na przykład suche wędliny, owocowe przeciery w tubkach, pasty w tubkach i inne podobne produkty.
Ostatnio kategorię materiałów żywnościowych, które można nadać w przesyłce, ale które są do tego wyjątkowe niezalecane, są wszystkie produkty o niskiej trwałość. Pod pojęciem trwałości należy rozumieć kilka kwestii:
- termin przydatności (nie powinien być krótszy niż 7 dni),
- nietrwałe opakowanie lub opakowania łatwo podatne na zniszczenia – szklane słoiki, tubki, plastikowe twarde opakowania, np. od ketchupu,
- produkty wymagające specjalnych warunków – np. niskiej temperatury lub wilgotności,
- napoje w puszkach pod ciśnieniem.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: KartonyO czym należy pamiętać, przygotowując paczkę z jedzeniem?
Przygotowując paczkę z żywnością, którą planujemy wysłać z granicę, musimy zadbać o to, aby była ona odpowiednio zabezpieczona. Konieczne jest zabezpieczenie produktów przed działaniem temperatury. Możemy użyć do tego folii bąbelkowej , która w skuteczny sposób izoluje zawartość przed nagłymi zmianami temperatury.
Bardzo ważne jest także zabezpieczenie żywności przed uderzeniami, które mogłyby spowodować zepsucie opakowań i wysypanie lub wylanie zawartości. W tym celu warto skorzystać z wypełniaczy pustych przestrzeni, które zapewnią znaczną amortyzację wewnątrz przesyłki.
Z czego warto skorzystać, pakując produkty spożywcze?
Szukając produktów do pakowania żywności, warto sięgać po te, które są bezpieczne i trwałe. W naszym sklepie udostępniamy klientom szereg artykułów przeznaczonych do pakowania paczek.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.opako.pl.