Artykuł oceniony na 3.00 / 5Ilość komentarzy: 1
Jak wysłać leki za granicę Pocztą Polską? 5 kroków
Temat wysyłania leków za granicę jest stosunkowo trudny. Wiele krajów posiada restrykcyjne zasady dotyczące przesyłek z lekami na ich terytorium. To samo tyczy się szeroko pojętych firm kurierskich. Wiel z nich ma leki na listach produktów objętych ograniczeniami. Bardzo często leki również nie są objęte ubezpieczeniem. Oznacza to, że firmy wysyłkowe w większości nie ponoszą odpowiedzialności za los wysyłanych leków. Jak wysłać leki za granicę Pocztą Polską? Jak je bezpiecznie zapakować i na co zwrócić swoją uwagę? Sprawdźmy!
Wysyłka leków za granicę, a ograniczenia
Temat leków i innych substancji medycznych różni się w zależności od kraju. Wiele z krajów, nawet członkowskich Unii Europejskiej, posiada własne restrykcje dotyczące lekarstw. Poza kwestiami prawymi, ważnym etapem jest również strona techniczna transportu. Trzeba pamiętać, że wiele leków posiada wytyczne dotyczące temperatury przechowywania. Ich transport w wysokich temperaturach może negatywnie wpłynąć na skuteczność. Jak zatem należy podejść do sprawy wysyłki leków za granicę? Na pewno rozsądnie i rozważnie.
UWAGA! Wejdź na tę stronę Poczty Polskiej, żeby zobaczyć informacje o ograniczeniach dotyczących wysyłki do poszczególnych krajów. Dzięki temu dowiesz się jak wysłać leki za granicę Pocztą Polską do różnych miejsc na świecie.
Jak zapakować leki do wysyłki za granicę?
Analizując temat jak wysłać leki za granicę Pocztą Polską, nie sposób nie wspomnieć o odpowiednim opakowaniu. Lekarstwa można pakować na kilka sposobów. W każdym z nich chodzi o zapewnienie lekom jak największego bezpieczeństwa podczas transportu. Metody opakowywania ich będą się różniły w zależności od formy leku. Wyroby medyczne potrafią przyjmować przeróżne postacie. Inną metodą możemy pakować lekarstwa w tabletkach, fiolkach, a inną w tubkach.
Oryginalne opakowanie leków
Podstawową rzeczą o której musimy pamiętać jest zachowanie oryginalnego opakowania leku. Może okazać się to niesamowicie istotne, szczególnie w przypadku wysyłek leków za granicę.
Zabezpieczenie przed uszkodzeniami
Leki każdej postaci trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi. Najlepszym sposobem na to jest skrupulatne owinięcia oryginalnego opakowania. Dobrze jest włożyć je do dodatkowego pudełka. Ono zaś powinno być wypełnione materiałem amortyzującym. Można do tego użyć poduszek powietrznych, folii bąbelkowej, skropaku lub wielu innych rodzajów wypełniaczy ekologicznych. Jeśli wysyłany przez nas lek powinien być przechowywany w niskiej temperaturze, warto zainwestować w specjalne pudełko chłodzące. Takie opakowanie pozwoli nam na wielokrotne używanie go i zabezpieczenie naszych leków.
Wysyłka leków za granicę Pocztą Polską - sprawdź zasady obowiązujące w danym kraju!
Każdy kraj posiada własne obostrzenia dotyczące przewozu leków. Dlatego tak istotna jest znajomość prawa w tym przypadku. Każdorazowo przed wysyłką leków musimy zapoznać się z prawem polskim oraz prawem kraju, do którego mają one trafić. Zapisy dotyczące danej sytuacji często ulegają zmianom, dlatego ważne jest, aby zawsze być na bieżąco. Ponadto w zależności od rodzaju lekarstwa, obostrzenia mogą być inne. Gdziekolwiek byśmy ich nie wysyłali, trzeba zapoznać się z listami towarów zakazanych. Każdy kraj, zarówno europejski, jak i pozaeuropejski, posiada własne prawo mówiące o możliwościach przewozu leków. Nieprzestrzeganie tego prawa grozi wysokimi karami grzywny lub pozbawieniem wolności. A więc jak wysłać leki za granicę Pocztą Polską, kiedy już wiemy, że dany lek można przesłać?
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Opakowania do przesyłek pocztowychJak wysyłać leki za granicę Pocztą Polską w 5 krokach?
Jeśli planujesz wysyłkę leków za granicę Pocztą Polską, sprawdź jakie kroki należy wykonać, aby wszystko przebiegło pomyślnie.
1. Sprawdzenie listy przedmiotów zabronionych w wysyłce
Planując wysyłkę leków koniecznością jest sprawdzenie listy przedmiotów zabronionych w wysyłce danego kraju. W zależności od Państwa, lista ta może się od siebie różnić. Jest to niezwykle istotna sprawa. Dlatego jeszcze raz dla pewności, sprawdź na poniższej stronie obowiązujące zasady.
Uwaga! Na stronie pocztex.pl wyślesz swoją przesyłkę do ponad 170 krajów. Przypominamy, że o ograniczeniach dot. wysyłki leków Pocztą Polską przeczytasz tutaj.
2. Załączenie całej potrzebnej dokumentacji
Niektóre kraje wymagają dołączenia dokumentacji medycznej, podpisanych kopii recept, a czasem nawet numeru kontaktowego do lekarza prowadzącego. Wszystko to ma zapobiec nielegalnym działaniom na tle przewozu lekarstw. Żeby mieć pewność jak wysłać leki za granicę Pocztą Polską bez problemów, koniecznie sprawdź czy dokumentacja do danego kraju jest wymagana.
3. Odpowiednie zapakowanie przesyłki
Jest to bardzo istotny element nie tylko przy wysyłce leków, ale i wszystkich przedmiotów. W zależności od formy leku, powinien być on odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto jest również zwrócić uwagę na temperaturę. Wiele leków wymaga przechowywania w niskich temperaturach.
4. Wybór odpowiedniego pudełka
Lekarstwa potrafią być bardzo wrażliwe na wysokie temperatury. Warto więc zadbać, aby podczas długiej podróży znajdowały się one w optymalnych warunkach. Dobrze jest solidnie zabezpieczyć opakowanie folią stretch, która nie przepuszcza światła.
5. Właściwe zaadresowanie przesyłki
Ostatnim etapem jest wysłanie przesyłki na odpowiedni adres. W przypadku przedmiotów wrażliwych, takich jak leki jest to niesamowicie ważne. Przy wysyłaniu każdej paczki, a w szczególności paczek wrażliwych, powinniśmy zwracać dużą uwagę na adres. Wpisując dane adresata należy zrobić to czytelnie, przejrzyście i bezbłędnie. Przed oddaniem paczki na poczcie warto jest się upewnić kilka razy, że paczka trafi tam, gdzie chcemy.