Ilość komentarzy: 0
Jak wysłać mopa?
Nieraz i nie dwa pisaliśmy na naszym blogu o wysyłce produktów chemicznych, czy też takich, które pomagają w utrzymaniu higieny albo czystości. Część z tych produktów znajduje codziennie zastosowanie w każdym domu. W dobie zakupów intetnetowych, gdzie cała masa klientów nabywa niemalże każdy towar drogą elektroniczną również narzędzia do utrzymywania czystości w domu codziennie przemierzają tysiące kilometrów, aby stać się własnością klientów. Niektórzy z nich zadają sobie pytanie: czy istnieje skuteczny sposób na wysyłkę mopa? Odpowiedź jest jednoznaczna: jak najbardziej, istnieje na to w pełni bezpieczny sposób.
Należy trzymać się pewnych zasad
Jeżeli chcemy wysłać mopa do klienta, to powinniśmy przede wszystkim myśleć o bezpieczeństwie naszej przesyłki. Gdyby zdarzyło się tak, że mop dotrze do klienta uszkodzony to wówczas reputacja sprzedawcy poleci na łeb na szyję. Taki klient nie ponowi zakupów w sklepie, a ponadto opowie znajomym o tym, jaka to przykra „niespodzianka” go spotkała. Z kolei, jeśli nasz zapakowany mop dotrze w bardzo dobrym stanie i do tego opakowanie będzie najwyższej jakości, to wówczas klient z całą pewnością będzie chętnie wracał do sklepu i zachęci znajomych, aby i oni robili zakupy w tym miejscu.
Wysyłka mopa krok po kroku
Prawda jest taka, że jeśli trzymamy się instrukcji pakowania mopa krok po kroku, to nie ma szans, abyśmy zrobili to źle. A jak wyglądają poszczególne kroki?
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Opakowania do przesyłek pocztowychKrok 1 Nie wysyłaj mopa w całości
Mop jaki jest – każdy widzi. Łatwo więc sobie wyobrazić, że wysyłka takiego mopa w całości byłaby nie tylko kłopotliwa, ale ponadto mogłoby się to wiązać z ryzykiem uszkodzenia towaru w trakcie jego przewożenia. Dlatego najpierw odłączmy poszczególne elementy mopa od siebie. Dopiero gdy to uczynimy, będziemy mogli przygotować nasz towar do wysyłki.
Krok 2 Pakowanie kija
Zacznijmy od pakowania naszego kija od mopa. W tym celu najlepiej jest użyć kartonu teleskopowego. Opakowanie to będzie pasowało swym kształtem idealnie do kija. Jest więc to rozwiązanie jak najbardziej optymalne i dla nas korzystne. Karton teleskopowy posiada jeszcze tę zaletę, że możemy regulować jego długość.
Krok 3 Pakowanie mopa
Teraz czas na pakowanie samego mopa. Aby uczynić to w sposób skuteczny musimy najpierw zapakować nas mop w folię bąbelkową. Dzięki temu zyskamy amortyzację oraz ochronę od różnych uszkodzeń, na które nasz mop byłby narażony w trakcie przewozu. Następnie musimy zapakować nasz mop w karton. Nie możemy przy tym zapominać o tym, aby przestrzeń w naszą kartonie uzupełnić wypełniaczem. Dodatkowe zabezpieczenie nigdy nie zawadzi, a my będziemy pewniejsi o naszą przesyłkę.
Krok 4 Oklejanie kartonów
Musimy nasze kartony z mopem i kijem bardzo szczelnie okleić taśmą klejącą. Dzięki temu nasz karton nie otworzy się niespodziewanie w trakcie jazdy, a nasza zawartość nie znajdzie się na zewnątrz. Gdyby tak się stało, wówczas mop byłby narażony na bezpośrednie uszkodzenia.