Ilość komentarzy: 0
Jak wysyłać szklane przedmioty kurierem?
Jak wysyłać szklane przedmioty kurierem?
Szklane przedmioty stanowią niezwykle wrażliwy materiał wysyłkowy. Aby ich transport był maksymalnie bezpieczny poniżej przedstawiamy, krok po kroku, sposoby zabezpieczenia i opakowania wysyłanego przedmiotu. Poczynając od form zabezpieczenia towaru folią bąbelkową i materiałem, poprzez pakowanie przedmiotu do odpowiedniego kartonu oraz wypełnienie go odpowiednim wypełniaczem, aż po zastosowanie specjalnie do tego zaprojektowanych etykiet i naklejek informujących o zawartości. Znajdą się tutaj również wskazówki na temat tego, jak dobrze wybrać firmę kurierską oraz na co zwracać uwagę przy jej szukaniu. Oczywiście wskazówki te nie muszą dotyczyć tylko przedmiotów ze szkła. Każdy wrażliwy czy kruchy produkt należy dopowiednio zabezpiecznyć, aby mieć pewność, że w całości dotrze do odbiorcy.
Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep internetowy z ozdobnymi naczyniami i fikuśną ceramiką, pozbywasz się pozostałości po witrynach sklepowych czy z pomocą odpowiedniej aplikacji udało ci się sprzedać stare lustro, stoisz teraz przed problemem; jak wysłać produkt, aby nie uległ zniszczeniu i doszedł do odbiorcy w całości, bez żadnych uszkodzeń. Niebezpieczeństwa, które czyhają na delikatne paczki, to wszelkiego rodzaju wstrząsy, upadki, niewłaściwe przenoszenie i odkładanie czy przygniecenia przez inne przesyłki.
Szklane przedmioty są niezwykle kruche. Wystarczy drobna nierówność na drodze czy stuknięcie we framugę drzwi a szyba czy wazon mogą się ukruszyć lub nawet pobić. Z tego też powodu wiele osób unika sprzedawania delikatnych przedmiotów z możliwością wysyłki. To błąd, który nierzadko pozbawia nas konkretnego przypływu gotówki. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by móc z powodzeniem przesłać kruchy towar.
Jak zabezpieczyć towar
Przystępując do pakowania przedmiotu, najlepiej zaopatrzyć się od razu na wstępie we wszystkie niezbędne rzeczy. Unikniemy tym samym bałaganu, nerwowego szukania taśmy czy ponownego rozklejania opakowania, gdy przypomni nam się, że nie dorzuciliśmy wypełniaczy, bo znajdowały się w innym pokoju. Jednak inaczej oczywiście zabezpieczymy lustro a inaczej kryształowy żyrandol, inny również wybierzemy karton oraz inne wybierzemy etykiety.
Stosunkowo płaskie, szklane przedmioty, takie jak szyby, lustra czy szklane tafle najlepiej jest owinąć najpierw w miękki materiał. Może to być ręcznik, koc czy kilka warstw poszwy na pościel. Następnie taki przedmiot należy owinąć folią bąbelkową. Tutaj sprawdzi się zasada im więcej tym lepiej. Dobrze jest też podkleić folię taśmą klejącą, aby uniknąć przypadkowego zsunięcia się folii czy jej przesunięcia.
Chcąc wysłać szklany żyrandol, lub inny kruchy przedmiot o nieregularnych kształtach, musimy zastosować nieco inną technikę. Na początku, w miarę możliwości, należy maksymalnie rozkręcić przedmiot, pozbawiając go wystających czy luźnych elementów. Każdą z części starannie owinąć folią bąbelkową, najlepiej parokrotnie, i porządnie zakleić taśmą. Aby dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo małych, szklanych elementów, warto umieścić je w osobnych, mniejszych kartonikach, czytelnie podpisać i odpowiednio oznaczyć. Do tego celu zostały stworzone taśmyze specjalnym nadrukiem. Gdy już wszystkie małe elementy żyrandola zostaną zapakowane, należy ostrożnie zapakować to, co pozostało. W miarę możliwości owiń żyrandol folią bąbelkową i umieść w sporej ilości materiału wypełniającego. Do tego celu przydadzą się chociażby poduszki powietrzne. Ochronią one przedmiot i zamortyzują wszelkie drgania.
Oczywiście wysyłając, na przykład szklaną biżuterię, zastosujemy tę samą metodę, tylko w mniejszej skali. Zamiast poduszki powietrznej, tutaj można tutaj użyć flopaku.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Wypełniacze pakoweJaki wybrać karton
Kiedy już lustro, szyba, żyrandol (czy kolczyki) są bezpiecznie zawinięte w folię, możemy przystąpić do pakowania do kartonu. Waga przedmiotu, wraz z zabezpieczeniami i wypełniaczami, nie może przewyższać wytrzymałości pudełka, które wybraliśmy. Kartonużywany do przesyłania kruchych przedmiotów powinien być jak najbardziej sztywny. Istnieją opakowania, które posiadają kilka warstw minimalizujących wszelkie uszkodzenia. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie dodatkowego kartonu (czyli umieścić karton w kartonie). Przestrzeń pomiędzy ściankami kartonów można wypełnić dowolnym wypełniaczem. Do tego celu świetnie nadadzą się flopak, gąbki, poduszkiczy nawet pocięte gazety lub wypełniacze kartonowe. Do głównego kartonu wsypujemy wypełniacz, tak, aby zapełnił prawie połowę kartonu. Dopiero w taki sposób przygotowanym pudełku możemy ułożyć wysyłany przedmiot i wypełnić flopakiem resztę. Jeżeli planujesz wysyłkę kilku delikatnych przedmiotów, nie układaj ich na sobie. Znacznie bezpieczniejsze będzie umieszczenie ich obok siebie. Musisz dodatkowo pamiętać, żeby rzeczy wysyłane w jednej paczce nie stykały się ze sobą. Dla większego bezpieczeństwa, przedmioty można oddzielić przegródkami, wykonanymi samodzielnie na przykład z arkuszy tekturowych.
Całość przesyłki powinna być tak zapakowana, aby była nieruchoma. Można, dla większego bezpieczeństwa, zastosować specjalnie do tego celu stworzonej wkładki zabezpieczającej.
Jeżeli planujesz wysłać przedmiot, który gabarytami przewyższa wielkość kartonu, możesz wykorzystać arkusz tekturowy. Istotne jest jednak zastosowanie wszystkich możliwych zabezpieczeń, wraz z zabezpieczeniem krawędzi i rogów przesyłki. Dla większego bezpieczeństwa niekiedy owija się jeszcze cały arkusz tekturowy miękkim materiałem lub folią.
Jak okleić karton
Kiedy już przedmiot jest odpowiednio przygotowany i zapakowany do kartonu, karton należy dokładnie zakleić. Jest to szczególnie ważne przy wysyłce szklanych i wyjątkowo kruchych przedmiotów, ponieważ nieplanowane otwarcie kartonu może skutkować upadkiem artykułu i rozbiciem. Do tego celu najlepiej zastosować odpowiednio wytrzymałą i mocną taśmę pakową. Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo, warto okleić karton kilkukrotnie, zwracając szczególną uwagę na wszystkie łączenia kartonu. Odpowiednie zapakowanie przesyłki stanowi także podstawę reklamacji w sytuacji nieplanowanego wypadku. Na rynku dostępne są różnego rodzaju etykiety ostrzegawczeinformujące o tym, że w pudełku znajduje się delikatny przedmiot. Możemy wybrać wśród różnego asortymentu, w zależności od tego, na jakiej informacji nam zależy. Są etykietyinformujące konkretnie o tym, że w pudełku znajduje się szklany przedmiot. W niektórych firmach kurierskich umieszczenie takiej etykiety jest obowiązkiem, którego zaniedbanie skutkuje pozbawieniem gwarancji czy ubezpieczenia. Istnieją także etykiety informujące o górze bądź doleprzesyłki, co również jest istotne przy przesyłaniu delikatnych przedmiotów, etykietypowiadamiające o tym, aby sprawdzić zawartość w obecności kuriera. Taka etykieta oraz zastosowanie się do niej jest szczególnie ważne, gdy okaże się, że przesyłka jest uszkodzona. Spisanie protokołu stanowi podstawę do reklamacji i ubiegania się o ewentualny zwrot kosztów, ubezpieczenie lub reklamację usługi. Jeżeli nie chcemy informować konkretnie, że w opakowaniu znajduje się szkło, lub przykładowo wysyłamy telewizor czy smartfona, które również zawierają elementy łatwo tłukące się, możemy nakleić etykietęinformującą o kruchości zawartości. Przesyłając delikatny artykuł warto również nakleić etykietęstanowiącą rodzaj prośby do firmy kurierskiej o to, aby szczególnie ostrożnie traktowała daną przesyłkę. Oczywiście, nie trzeba ograniczać się do jednego rodzaju ostrzeżeń. Wszystkie etykiety jednak muszą znaleźć się w widocznym miejscu i być odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi. Nie warto zatem na własną rękę drukować na domowej drukarce tego typu ostrzeżeń, ponieważ nie wiemy, na jakie warunki atmosferyczne trafi paczka. Nieczytelna etykieta nie będzie stanowiła żadnego ostrzeżenia. Nie warto także oklejać etykietami każdej wolnej przestrzeni pudełka; zgubi się tym samym treść przekazu. Oczywiście fakt oklejenia nalepkami i etykietami przesyłki nie zwalnia nas z obowiązku odpowiedniego jej zapakowania.
Wysyłka
Gdy już nasz przedmiot jest odpowiednio zapakowany i opakowany można przystąpić do zamówienia kuriera. Wcześniej jednak dobrze jest zapoznać się z regulaminem firmy kurierskiej.
Nie każda firma bowiem podejmuje się wysyłki szklanych czy wyjątkowo wrażliwych przedmiotów, inne z kolei pobierają dodatkowe opłaty za przewóz takich przedmiotów. Część firm przewozowych posiada w swojej ofercie własne opakowania dedykowane wrażliwym produktom i wymagają ich stosowania. Niektóre firmy kurierskie nakazują również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia lub dodatkowych zabezpieczeń. Wszystko to, oraz formy ubiegania się o ubezpieczenie bądź rekompensatę za uszkodzoną bądź zagubioną przesyłkę, musi być zawarte w regulaminie firmy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dotrzeć do takiej informacji, lub są one niejasne i enigmatyczne, lepiej wybrać inną firmę, aby uniknąć późniejszego rozczarowania i dodatkowych kosztów. Dodatkowo, nie każda firma, która deklaruje przewóz kruchych przedmiotów, transportuje wszystkie wyroby ze szkła, porcelany lub tym podobnych. Przykładowo, szyby czy szklane tafle mogą być przedmiotami wyłączonymi z transportu. Taka informacja również musi znaleźć się w regulaminie firmy. Dobrze jest również oznaczyć karton informacją o tym, że wszelkie dokumenty, paragon czy faktura znajdują się w środku. Do tego celu również służą naklejki informacyjne. Na rynku istnieją także firmy kurierskie specjalizujące się tylko w wysyłce delikatnych przedmiotów. W przypadku wysyłki dużej tafli szkła, jak na przykład witryna, lub przedmiotu o dużej wartości, dobrze jest rozważyć zwiększenie swojego budżetu na wysyłkę i zatrudnienie firmy, która transport wrażliwych przedmiotów ma opanowany do perfekcji. Takie przedsiębiorstwo dysponuje specjalnie przygotowanymi i zaprojektowanymi do tego celu pojazdami, narzędziami a kurierzy są odpowiednio przeszkoleni z przenoszenia i dostarczania tego typu przedmiotów.