Ilość komentarzy: 0
Praktyczne zastosowanie woreczków strunowych na co dzień
Użyteczne i poręczne woreczki strunowe
Woreczki strunowe inaczej nazywane opakowaniami strunowymi znacznie ułatwiają proces przechowywania różnych przedmiotów. Zazwyczaj wyprodukowane z bezbarwnego polietylenu PE; chociaż możemy spotkać również woreczki barwione. Woreczek jest na tyle wytrzymały, że może być stosowany wielokrotnie. Jego skład pozwala również na kontakt z żywnością. Struna, w która wyposażone jest opakowanie umożliwia wielorazowe otwieranie i szczelne zamykanie woreczka. Dzięki temu produkty, które schowaliśmy w środku, chronione są przed brudem, kurzem, wilgocią czy kontaktem z zapachami. W tego typu opakowaniu można przechowywać małe produkty bez obaw o ich wypadnięcie i zagubienie.
Zastosowanie woreczków – przechowywanie żywności
Pierwszym i chyba najbardziej popularnym sposobem wykorzystywania woreczków strunowych jest przechowywanie i mrożenie w nich żywności. Tego typu woreczki muszą posiadać odpowiednie atesty, dzięki którym będziemy mieć pewność, że żywność jest bezpieczna. Jest to deklaracja zgodności; inaczej DoC. To dokument, który stanowi potwierdzenie, że produkt przeznaczony jest do kontaktu z żywnością. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że materiał nie posiada niedozwolonych substancji, które mogłyby szkodzić żywności. To niezwykle ważne dla zdrowia, aby jedzenie przechowywać tylko w certyfikowanych opakowaniach.
Jaką żywność możemy umieścić w woreczku strunowym? Między innymi przeróżne susze (jak na przykład domowej produkcji herbatki z pokrzywy czy melisy), przyprawy (bazylia, majeranek ale i papryka suszona czy suszone pomidory). W woreczkach strunowych możemy również trzymać jednorazowe porcje słodyczy dla dzieci. Dzięki temu będą wiedziały, ile mogą ich zjeść na raz lub na dzień. Popularnym wykorzystaniem spożywczych woreczków jest również mrożenie w nich żywności. Surowego mięsa, porcji warzyw czy nawet całego obiadu. Zazwyczaj spożywcze woreczki posiadają miejsce na zapis. Warto z niego skorzystać, ponieważ każda żywność ma określony termin przechowywania. Poza tym warto wiedzieć, czy rozmrażamy porcję zmiksowanych truskawek czy mieloną wołowinę.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Woreczki strunowe
Segregacja ubrań
Woreczki strunowe świetnie nadają się również, jeżeli chcemy przechować ubrania.
Zwykle w okresie letnim zalegają nam w szafach i szufladach zimowe kurtki, czapki, szaliki. Nie dość, że przeszkadzają, to mogą ulec zabrudzeniu czy zakurzeniu przekładane z miejsca na miejsce. Dlatego po sezonie zimowym wypraną i dokładnie wysuszoną kurtkę warto starannie zapakować do odpowiedniej wielkości woreczka strunowego, wycisnąć pozostałe powietrze i zasunąć suwak. Tak poskładane ubrania zajmą dużo mniej miejsca. Dodatkowo, jeżeli mamy do dyspozycji strych czy suchą piwnicę, możemy tam schować tak zabezpieczone ubrania. Do mniejszych woreczków można pochować rękawiczki; dzięki temu zawsze będą do pary, szaliki czy czapki.
W ten sam sposób możemy zabezpieczyć letnią odzież na czas zimowy. Wszelkie czapki z daszkiem, apaszki, letnie sukienki a nawet okulary przeciwsłoneczne będą chronione przed kurzem i zarysowaniem. Takie woreczki możemy podpisać i dzięki temu bez otwierania pakunku będzie wiadomo, do kogo należą dane przedmioty. Zanim jednak zapakujemy letnią (lub zimową) garderobę, warto przeczytać jak ją poskładać, aby uniknąć niepożądanych zagnieceń.
Śrubki, nakrętki, podkładki i wiele więcej…
Wielu mężczyzn (kobiet zapewne też) ma w domach skrzyneczki i pudełeczka ze… wszystkim. Leżą tam wszelkiego rodzaju śrubki i śruby, nakrętki i podkładki wszelkiej maści. Rzadko kiedy mają one swoje miejsce. Znacznie utrudnia to cały proces poszukiwania, a zazwyczaj bywa tak, że ta konkretna śrubka potrzebna jest właśnie w tym momencie. I jak na złość nie można jej znaleźć.
Tutaj z pomocą również przychodzą woreczki strunowe. Jeżeli odpowiednio zaplanujemy przestrzeń, odkładanie materiałów oraz ich poszukiwanie będzie zajmowało dużo mniej czasu. Opakowania z polem do podpisu usprawnią pracę. Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio posegregować małe przedmioty oraz je opisać. Dodatkowo dzięki przezroczystemu materiałowi, nie trzeba za każdym razem otwierać woreczka, ponieważ już na pierwszy rzut oka widać, co się w nim znajduje.
Ta sama zasada dotyczy ładowarek i kabli. W jakiś magiczny, nieopisany sposób przewody od ładowarek plączą się, kostki się gubią, a gdy już znajdziemy komplet okazuje się, że akurat nie pasuje do naszego telefonu. Woreczki strunowe możemy wykorzystać do przechowywania tych ładowarek, które używane są rzadko (na przykład do aparatu czy smartbanda) a na wierzchu zostawić te, które stosujemy na co dzień.
Innymi przedmiotami, które warto przechowywać w woreczkach strunowych są wszelkiego rodzaju przybory do szycia. Zabezpieczone w zamkniętym opakowaniu igły na pewno się nie pogubią. Jest to ważne zwłaszcza, jeżeli w domu przebywają wszędobylskie dzieci. A w małym woreczkach strunowych przechowywane nici nie splączą się i nie pogubią.
Do takich woreczków można zapakować także niewykorzystane guziki i guziczki czy nawet poskładane czy zwinięte zamki błyskawiczne. Jeżeli zaś szyjemy maszynowo, jeden woreczek można poświęcić na schowanie innych stopek do maszyny czy niezbędnych materiałów, takich jak olej do smarowania czy zapasowe bębenki.
Opakowania strunowe znalazły zastosowanie także w biurach.
Tam, gdzie codziennie używane są spinacze i zszywacze i nie ma miejsca na ich nerwowe poszukiwania. W odpowiednio oznaczonym woreczku możemy zamknąć zapasowe zszywki do zszywacza, dzięki czemu zawsze będą pod ręką bez obaw, że niespodziewanie rozsypią się na biurowej wykładzinie. Odpowiednio zorganizowane biuro musi posiadać także uporządkowane spinacze czy rysiki do ołówków. Kiedy wszystko jest na swoim miejscu praca staje się przyjemnością.
W podróży
Czasami zdarza się, że wybierając się w podróż musimy zabrać ze sobą na przykład leki. O ile część z nich posiada poręczne opakowania, to niekiedy kartoniki po lekach zajmują naprawdę sporo miejsca. W takim wypadku możemy z blistra odciąć odpowiednią ilość leków i zapakować do woreczka strunowego. W tym przypadku dobrym wyborem byłby woreczek nietransparentny, aby odpowiednio chronił zawartość. Razem z odmierzoną porcją leków zapakujmy także na wszelki wypadek ulotkę. Gdyby coś nam się stało, służby ratownicze będą wiedziały co i w jakiej dawce powinniśmy przyjąć. Nigdy jednak nie przechowuj leków luzem i w przezroczystym opakowaniu.
Udając się w podróż często również chcielibyśmy zabrać ze sobą ulubioną biżuterię. Pakowanie całej szkatułki może okazać się nieporęczne. Jednak kilka mniejszych woreczków strunowych rozwiąże ten problem. Naszyjniki, bransoletki, pierścionki czy spinki do krawata będą bezpiecznie zamknięte i chronione przed brudem i wilgocią.
Zastosowań woreczków jest niezliczona ilość. Przydają się wszędzie tam, gdzie trzeba coś przechować bez narażenia na zgubienie, zawilgocenie czy zabrudzenie. Do strunowego woreczka możemy bez obaw wrzucić absolutnie wszystko. Należy jednie pamiętać, aby go zamknąć.