Ilość komentarzy: 0
Przygotowania do przeprowadzki
Aby przygotować się do przeprowadzki, trzeba przede wszystkim stworzyć plan. Lista rzeczy do wykonania podczas przeprowadzki może być przytłaczająca. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu i przygotowaniu przeprowadzka stanie się łatwiejsza. Umiejętność przygotowania się do przeprowadzki oznacza gotowość do każdej ważnej zmiany w naszym życiu.
Przygotowanie do przeprowadzki
Przygotowując się do przeprowadzki, trzeba podjąć wiele decyzji. Odpowiedź na wiele kluczowych kwestii przed rozpoczęciem przeprowadzki pozwoli na lepsze przygotowanie w razie wystąpienia ewentualnych problemów. Oto kilka ważnych pytań, które należy sobie zadać, przygotowując się do przeprowadzki:
- Czy zatrudnię firmę przeprowadzkową, czy przeniosę się sam?
- Jakim pojazdem będą transportowane moje meble?
- Jakiego rodzaju pudeł przeprowadzkowych użyję - plastikowych pojemników czy kartonów?
Stworzenie planu działania
Niezależnie od tego, czy przeprowadzka odbywa się po raz pierwszy, czy jest to już kolejna z rzędu, niezbędne będzie przygotowanie harmonogramu działania i listy inwentarza. Warto spisać wszystkie posiadane przedmioty i wycenić przeprowadzkę w profesjonalnej firmie. Przygotowanie do przeprowadzki obejmuje również weryfikację inwentarza i zabranie ze sobą wyłącznie potrzebnych przedmiotów.
Zaplanowanie budżetu
Planując budżet, należy uwzględnić wszystkie koszty przeprowadzki i wydatki na ewentualne naprawy i remonty. Dobrze jest przechowywać wszystkie rachunki i faktury, związane z przeprowadzką, bo niejednokrotnie mogą przydać się w przyszłości.
Pakowanie
Umiejętność pakowania, wbrew pozorom, jest istotną częścią procesu przeprowadzkowego. Odpowiednia segregacja przedmiotów pozwoli na ich łatwe odnalezienie w nowym miejscu. Pakowanie dobytku najlepiej przeprowadzać etapami. Dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie pakowania od ubrań, a ostatnimi rzeczami na liście powinny być ważne dokumenty.
Materiały do pakowania
Przeprowadzka wiąże się z wieloma wydatkami. Kupowanie pudełek o odpowiednim kształcie i rozmiarze może mieć ogromne znaczenie podczas przeprowadzki. Niektóre przedmioty są trudniejsze do spakowania niż inne. Delikatne i cenne przedmioty war4tro zabezpieczyć folią bąbelkową lub pianka polietylenową.
Aktualizacja danych kontaktowych
W trakcie przeprowadzki i całego zamieszania z nią związanego mogą umknąć ważne kwestie. Ważnym aspektem zmiany adresu jest jego aktualizacja. Ponadto warto zaktualizować swoje dane we wszystkich urzędach tak, aby ważna korespondencja przychodziła pod właściwy adres. Co ważne, warto zaktualizować także swoje dane na rachunkach za energię, wodę i gaz.
Najlepsze kartony do przeprowadzki
Kartony przeprowadzkowe mają taką samą wagę i jakość jak zwykłe pudełka wysyłkowe - chyba, że zdecydujemy się na solidne kartony z tektury falistej. O tym, jakie kartony przeprowadzkowe wybrać, decyduje najczęściej połączenie potrzeb i kosztów. Drogie, delikatne przedmioty lub takie o wartości sentymentalnej, których nie chcemy w żaden sposób uszkodzić, warto pakować do nowych pudeł przeprowadzkowych. Decydując się na zakup pudełek do przenoszenia, trzeba pamiętać o tym, aby ich najzwyczajniej w świecie nie przeładować. Musimy być także pewni, że jesteśmy w stanie je podnieść. Jeśli zapakujemy kilka małych przedmiotów do dużego pudełka lub włożymy duży przedmiot do mniejszego pudełka, zawartość może ulec uszkodzeniu podczas transportu. Dlatego też trzeba rozważyć użycie różnych rozmiarów kartonów przeprowadzkowych. Należy pamiętać o jednej ważnej zasadzie - im większe pudełko, tym lżejsze powinna być jego zawartość.
Małe pudełka idealne na niewielkie lub ciężkie przedmioty
Małe pudełka są naturalnie mniej podatne na pękanie. Najlepiej nadają się do pakowania pojedynczych przedmiotów, które można z łatwością policzyć i dzięki temu nie zgubią się przy przenoszeniu. Należą do nich:
- płyty CD i DVD,
- akcesoria kuchenne,
- produkty spożywcze w puszkach,
- przybory toaletowe,
- narzędzia (gwoździe, śrubokręty, młotki),
- książki,
- biżuteria,
- sprzęt elektroniczny.
- porcelana,
- wyroby ze szkła,
- antyki niewielkich rozmiarów,
- ramki na zdjęcia,
- wazony.
Kartony przeprowadzkowe o średniej wielkości
Pudełka średniej wielkości są zwykle używane do przenoszenia wszystkiego, co nie jest zbyt ciężkie lub nieporęczne. Pomieszczą w sobie zarówno mniejsze przedmioty, jak i te średnich rozmiarów. Sprawdzą się podczas przeprowadzki jako zabezpieczenie dla:
- garnków i patelni,
- małe AGD,
- gier wideo,
- odzieży,
- zabawek,
- sprzętu elektronicznego.
Duże pudła są niezbędne w przypadku przedmiotów wielkogabarytowych
Większe pudła najlepiej sprawdzają się w przypadku lekkich przedmiotów, które zajmują dużo miejsca. Duże pudełka mieszczą w sobie wiele przedmiotów. Ich wysokość pozwala na przechowywanie w nich rzeczy, których średnie pudełka nie uniosą i nie pomieszczą. Duże kartony przeprowadzkowe są bardzo pojemne. Doskonale nadają się do przenoszenia artykułów gospodarstwa domowego, takich jak:
- koce,
- zasłony,
- dywany,
- obuwie,
- galanteria skórzana,
- sprzęt AGD,
- pościel,
- zdemontowane elementy mebli - nogi, uchwyty czy szuflady.
- poduszki,
- kołdry,
- koce,
- ciężkie zimowe ubrania.
Pudełka do przenoszenia garderoby
Pudełka specjalnie zaprojektowane do przenoszenia ubrań mają u góry metalowy drążek do wieszania. Kartony te są dość wysokie, co oznacza, że pomieszczą w sobie wiele przedmiotów, takich jak:
- kurtki,
- sukienki,
- pozostałe elementy garderoby.
Kartony na obrazy i lustra
Tego typu kartony doskonale nadają się do ochrony wszystkiego, co znajduje się na ścianie. Wyróżnia je to, że są cienkie i lekkie. Idealnie sprawdzą się przy przechowywaniu:
- wiszących luster ściennych,
- zdjęć oprawionych w ramkę,
- obrazów.
Specjalistyczne kartony przeprowadzkowe
Na rynku dostępne są specjalnie zaprojektowane opakowania do transportu naczyń. Można w nich umieścić butelki, kieliszki, talerze, szklanki czy filiżanki. Te specjalistyczne kartony przeprowadzkowe są wyjątkowe, ponieważ są trwałe i zabezpieczone od wewnątrz. Do pakowania delikatnych naczyń zawsze warto używać dedykowanych opakowań, ponieważ gwarantują:
- przegródki chroniące pojedyncze naczynia,
- separację naczyń, która nie powoduje odprysków i pęknięć,
- bardzo solidną wewnętrzną strukturę.
- gitarom,
- płaskim telewizorom i monitorom,
- karabinom,
- nartom i deskom snowboardowym.
Inne wskazówki dotyczące wyboru kartonów przeprowadzkowych
Pudła z tektury falistej są bardzo mocne i odporne na wstrząsy ze względu na swoja solidną konstrukcję. Tektura falista to w rzeczywistości wiele tekturowych warstw, z jedną w kształcie fali, umieszczoną między dwiema płaskimi arkuszami. Dwie płaskie warstwy nadają kartonowi sztywność i trwałość, warstwa falista jest odporna na wstrząsy. Tego rodzaju pudełka kartonowe świetnie nadają się do transportowania podczas przeprowadzki delikatnych przedmiotów i przyborów kuchennych, w tym talerzy, porcelany i szklanek. Kartony przeprowadzkowe z tektury falistej wyróżniają się:
- niezwykłą trwałością,
- wytrzymałością,
- odpornością na wstrząsy.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Kartony przeprowadzkoweWytyczne dotyczące pakowania podczas przeprowadzki
Pakowanie powinno spełniać określone standardy. Przedstawiciele firmy przeprowadzkowej mogą sprawdzić pudła i jeśli uzna, że przedmioty są niewłaściwie zapakowane lub kartony są podatne na uszkodzenia, mogą odmówić załadowania przedmiotów. Nie warto korzystać z kartonów, które są podarte, zabrudzone, nie dają się zamknąć lub nie można ich zapieczętować.
Co możemy pakować?
Oczywiście nie wszystko zmieści się w pudełkach. Z reguły meble i sprzęt pakowane są osobno. Przedmioty wymagające profesjonalnego demontażu lub rozpakowywania najlepiej pozostawić profesjonalistom.
Wybór odpowiedniego kartonu przeprowadzkowego
Należy używać nowych, wysokiej jakości pudeł przeprowadzkowych, aby mieć pewność, że przedmioty bezpiecznie dotrą do celu. Profesjonalne kartony do przeprowadzek są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, które są specjalnie dopasowane do różnych artykułów gospodarstwa domowego.
Inne niezbędne materiały
Przed przeprowadzką należy się zaopatrzyć również w:
- papier pakowy lub gazety,
- folię bąbelkową,
- rolki taśm klejących,
- dyspensery do taśm,
- nożyczki i nożyk do cięcia,
- markery do opisywania pudeł,
- etykiety do oklejania kartonów z delikatną zawartością.
Jak pakować?
Przed zapakowaniem kartonów wszystkie przedmioty powinny być dodatkowo owinięte, aby uchronić je przed zarysowaniem i pęknięciem. Dostępnych jest wiele różnych materiałów, w tym folia bąbelkowa i wypełniacze amortyzujące zawartość. Szklanki i słoiki można owinąć papierem pakowym. Przedmioty duże lub o nietypowych kształtach wymagają folii bąbelkowej. Przed wypełnieniem każdego kartonu warto wyłożyć dno papierem pakowym lub gazetami. Duże, ciężkie przedmioty powinny zostać umieszczone na dole, a lżejsze, bardziej kruche przedmioty na górze. Talerze, książki i przedmioty o podobnym kształcie powinny być ładowane pionowo, aby wykorzystać ich maksymalną wytrzymałość konstrukcyjną. Nie powinno się przeciążać kartonów. Puste przestrzenie powinny zostać wypełnione wypełniaczem. Końcowym etapem jest bezpiecznie zaklejenie kartonów, aby uniknąć przemieszczania się zawartości podczas transportu.