Ilość komentarzy: 0
Segregacja śmieci. Gdzie wyrzucać zużytą folię bąbelkową?
Folia bąbelkowa jak każdy rodzaj opakowania służy nam w określonych sytuacjach. Pomimo swojej niesamowitej wytrzymałości i żywotności ona także się zużywa. Niejednokrotnie jest tak, że mając w ręku folię bąbelkową nie nadającą się do dalszego użytkowania stajemy przed dylematem. Jak zakwalifikować folię jako odpad? Czy to jest tworzywo sztuczne, a może trzeba umieszczać ją w kontenerze wraz z plastikiem? Na te i inne pytania postaramy się dziś odpowiedzieć.
Folia bąbelkowa – kiedy poznać, że jest zużyta?
Bardzo często folia bąbelkowa służy nam jako opakowanie zabezpieczające zawartości paczki do transportu. Kupując ten produkt klient nie otrzymuje informacji o tym, że ma do czynienia z wyrobem jednorazowego użytku. Czy zatem oznacza to, że folii można używać wielokrotnie? Teoretycznie tak, ale niestety w praktyce nieraz zdarza się, że już po pierwszym transporcie paczki część pęcherzyków powietrza pęka. W związku z tym dalsze użycie folii nie będzie możliwe, gdyż nie będzie już ona stanowiła monolitycznej warstwy ochronnej ani amortyzacji. Jeśli więc zauważysz, że niektóre pęcherzyki są popękane wówczas folia została zużyta.
Folia bąbelkowa – jaki to rodzaj odpadów?
Jak zakwalifikować folię bąbelkową? Otóż odpowiedź na to pytanie tkwi w surowcu, jaki został użyty do jej produkcji, a którym jest tworzywo sztuczne. Oznacza to więc, że w przypadku folii mówimy o tworzywach sztucznych. Jest to chyba dość jasne. Problem pojawić nam się może natomiast, gdy będziemy chcieli segregować produkty zawierające folię, np. koperty składające się po części z papieru. Na szczęścia sama folia to tworzywo sztuczne. Pamiętajmy aby broń Boże nie kwalifikować jej inaczej.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Folia bąbelkowaJaki pojemnik jest na zużytą folię bąbelkową?
Wyrzucając śmieci mamy do dyspozycji kilka pojemników. Są one zazwyczaj oznaczone różnymi kolorami, często też są podpisane, co ułatwia segregację. Najczęściej spotykamy: kosze na szkło, kosze na papier, kosze na odpady biologiczne, kosze na odpady zmieszane oraz kosze na metal i tworzywa sztuczne. To waśnie do kosza na metal i tworzywa sztuczne należy wyrzucać zużytą folię bąbelkową. Zostanie ona potem poddana recyklingowi, dzięki czemu zyska drugie życie. Warto dbać o segregację śmieci i ochronę środowiska.
Folia bąbelkowa – czy od razu wyrzucać?
Wiemy już, gdzie wyrzucić zużytą folię bąbelkową. Jednak czy opłaca się zawsze ją wyrzucać, nawet jeśli tylko część pęcherzyków popękała? Niekiedy wystarczy wyciąć część folii, która się zużyła, by móc dalej korzystać z reszty produktu. Wprawdzie nie musi być to już wysyłka, ale jest wiele alternatywnych zastosowań do folii. Może ona służyć chociażby jako materiał artystyczny przy robieniu projektu. Masz dziecko, któremu frajdę sprawia wyciskanie palcami pęcherzyków powietrza? Spraw mu radość i pozwól wycisnąć folię do końca. Jak widać można folii używać jeszcze długo zanim zdecydujemy się ją ostatecznie wyrzucić.