Ilość komentarzy: 0
Torebki strunowe - 12 najdziwniejszych zastosowań
Są takie produkty, które szturmem podbiły świat. Bez wątpienia zaliczyć można do tego zaszczytnego grona woreczki strunowe. Choć ich historia sięga zaledwie 50 lat wstecz, to jednak okazuje się, że tyle czasu wystarczy, aby podbić wiele branż. Co więcej, również, aby znaleźć zastosowanie w gospodarstwie domowym. Prosta, a zarazem przemyślana konstrukcja woreczków strunowych sprawia, że są one towarem niezwykle praktycznym, ale i tanim. Dlatego ich zakup nie wiąże się z ponoszeniem dużych nakładów finansowych, a jedynie z bardzo dużą funkcjonalnością. Woreczki strunowe cechuje bardzo duża uniwersalność. Dzięki temu bardzo często wykorzystywane są podczas wysyłek drobnych, magazynowania i przechowywania niewielkich przedmiotów. W tym również artykułów spożywczych sypkich. Woreczki strunowe, dzięki różnorodności idealnie sprawdzają się także w organizacji różnego rodzaju przedmiotów. Zarówno w domach, sklepach, jak i biurach.Torebki strunowe - poznaj ciekawą historię produktu, który zna cały świat
Do produkcji woreczków strunowych używa się folii polietylenowej. Jest to materiał, który został wynaleziony w zasadzie przypadkiem. A jego historia sięga przełomy XIX i XX wieku. Bez wątpienia był to czas, w którym co chwilę słychać było, że wynalazcy, naukowcy oraz badacze dokonali nowych odkryć. Dotyczyły one zarówno materiałów, jak i konstrukcji. Wróćmy jednak do torebek strunowych i folii polietylenowej. W 1898 roku niebiecki wynalazca prowadził badania nad różnego rodzaju materiałami. Efektem tego było wynalezienie zupełnie nowych substancji. Otworzyło to drogę do wynalezienia elastycznego i wytrzymałego materiału, który zrewolucjonizował świat.
Sposób wytwarzania folii polietylenowej opracowany został przez naukowców na początku lat 50. XX wieku. Mniej więcej były to te same lata, w których Borge Madsen wynalazł plastikowy zamek błyskawiczny. Co ma jedno z drugim wspólnego? No właśnie z połączenia woreczka wykonanego z folii polietylenowej z zamknięciem strunowym powstały torebki strunowe. Te dostępne po dziś, wprowadzone zostały na rynek w 1964 roku. Wtedy to dopracowano sposób ich zamknięcia. Jednak nie tylko. Zmniejszono też koszty produkcji. Woreczki z zamknięciem strunowym swoją popularność zaczęły jednak zdobywać tak naprawdę na początku lat siedemdziesiątych. I tak jest do dziś.
Jakie są właściwości torebek strunowych?
Każdy, kto choć raz miał do czynienia z torebkami strunowymi, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to wyjątkowo przemyślany rodzaj opakowania. Dostępne są w różnych rozmiarach. W naszym sklepie znajdziesz m.in.:
- torebki strunowe szerokość do 100 mm;
- torebki strunowe szerokość do 200 mm;
- torebki strunowe szerokość do 300 mm;
- torebki strunowe szerokość do 400 mm;
- torebki strunowe szerokość do 500 mm;
- torebki strunowe szerokość do 600 mm.
- torebki strunowe grubość 35μm;
- torebki strunowe grubość 40μm;
- torebki strunowe grubość 45μm;
- torebki strunowe grubość 50μm;
- torebki strunowe grubość 80μm (mocne);
- torebki strunowe grubość 100μm (super mocne).
To jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o cechy charakterystyczne dla torebek strunowych. Warto, chociażby wspomnieć o tym, że folia, która wykorzystywana jest do ich produkcji, cechuje się niezwykłą wytrzymałością, a jednocześnie elastycznością. Dzięki temu masz pewność, że przechowywane - szczególnie w woreczkach wykonanych z grubszej folii, produkty są bezpieczne. Do zalet doliczyć bez wątpienia możemy jeszcze niską cenę produktu. Dlaczego ma to takie znaczenie? Biorąc pod uwagę, że woreczki strunowe wykorzystywane są np. w branży zabawkowei - umieszczane są w nich mniejsze elementy zestawów lub w branży motoryzacyjnej, gdzie wkłada się do nich uszczelki, śrubki lub podkładki znaczenie ma to, że nie podnoszą one znacząco kosztów. Na szczególną uwagę zasługują także woreczki strunowe na elektronikę, czyli torebki strunowe antystatyczne. Zapewniają one ochronę przed wyładowaniami elektrycznymi.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Woreczki strunoweNajdziwniejsze zastosowania torebek strunowych
Biorąc pod uwagę uniwersalność oraz praktyczność woreczków strunowych zapewne nie zdziwisz się, jak powiemy, że mają one bardzo dużo zastosowań. W pierwszej kolejności służą one do pakowania mniejszych przedmiotów na czas przechowywania lub transportu. Wykorzystywane są w branży zabawkowej, kiedy konieczne jest np. umieszczenie mniejszych elementów z zestawu tak, aby się one nie zgubiły. Bardzo często wykorzystywane są w pasmanteriach, gdzie znajduje się wiele małych przedmiotów, takich jak np. guziki czy ozdoby. Dzięki temu, że woreczki strunowe dostępne są w różnych wymiarach, idealnie nadają się do segregacji oraz organizacji niewielkich przedmiotów. Dlatego oprócz pasmanterii, bardzo często wykorzystywane są w zakładach krawieckich, gdzie konieczne jest np. oddzielne trzymanie nici, ćwieków czy cekinów. Zdecydowanie usprawnia to pracę.
Woreczki strunowe doskonale nadają się też do pakowania artykułów spożywczych. Często wykorzystywane są w sklepach z ziołami, herbatami czy bakaliami sprzedawanymi na wagę. To jednak tylko część ich zastosowania. W dodatku ta bardziej popularna. A co możemy zaliczyć do najciekawszych zastosowań torebek strunowych?
1. Przygotuj szybką sałatkę
Spieszysz się, a lubisz zabierać do pracy lub na uczelnię zdrowe jedzenie? Kiedy masz woreczki strunowe pod ręką, przygotowanie sałatki będzie wyjątkowo proste i szybkie. Wrzuć do woreczka wszystkie składniki sałatki - rukola, roszponka, pomidorki koktajlowe i wszelkie inne dodatki, które bardzo lubisz. W małym pojemniczku lub woreczku strunowym przyrządź sos do sałatki. Zabierz oba opakowania ze sobą, a kiedy zgłodniejesz, polej sosem sałatkę, zamknij torebkę i porządnie wymieszaj. Szybki i niezawodny sposób na świeżą i pyszną sałatkę.
2. Usuń szybko i sprawnie nieszczęsną gumę do żucia z kanapy lub obrusu
Zgodzisz się z nami, że guma do żucia przyklejona do dywanu, kanapy lub obrusu jest koszmarem. Jednak czy musi tak być? Jak się okazuje, wystarczy torebka strunowa i kostki lodu. Umieść lód w woreczku i potrzyj gumę folią. W momencie, kiedy pod wpływem zimna guma stwardnieje, będziesz mógł łatwo ją rozkruszyć jakimś tępo zakończonym przedmiotem. A drobiny usunąć odkurzaczem.
3. Zimny okład
Kiedy mowa o kostkach lodu w połączeniu z woreczkiem strunowym to warto wspomnieć jeszcze o możliwości stworzenia zimnego okładu. Idealnie sprawdzi się w przypadku skaleczeń, migreny, drobnych urazów stawów oraz oparzeń. Jeśli korzystasz s mocnych albo super mocnych torebek strunowych dostępnych w naszej ofercie możesz jeszcze ten lód pokruszyć. Dzięki temu będzie wygodniej korzystać z okładu.
4. Gotowany omlet
Masz ochotę na omleta bez tłuszczu? Jak się okazuje, możliwe jest to w momencie, kiedy masz pod ręką woreczek strunowy. Wystarczy, że wbijesz d niego jajka, dodasz odrobinę mleka, warzywa i wędlinę pokrojoną w drobną kostkę - lub inne dodatki, na które masz ochotę, doprawisz i wymieszasz. W tym celu wystarczy, że zamkniesz torebkę i delikatnie będziesz ją rolował. Kiedy wszystkie składniki będą dobrze wymieszane, włóż woreczek do gotującej się wody. Przygotowanie pysznego śniadania zajmie kilka minut. A jakie będzie ono zdrowe.
5. Podlewanie kwiatów dla zapominalskich
Lubisz kwiaty, ale nie pamiętasz o ich częstym podlewaniu? Z pomocą przychodzą torebki strunowe. Wystarczy, że wykorzystasz igłę, nitkę oraz patyczki do szaszłyków a stworzysz bardzo prosty dozownik do wody, który będzie nawilżał Twoje rośliny znajdujące się w doniczkach.
6. Torebki strunowe zamiast kartoników
Jako dziecko często kupowałeś sobie małe kartoniki z napojem i słomką? Nie zawsze są to produkty zdrowe. Dlatego mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązanie. Jeśli chcesz wrócić, choć odrobinę do przeszłości, a jednocześnie kosztować np. przepyszną domową lemoniadę to wystarczy, że do woreczka strunowego wlejesz przygotowaną przez siebie lemoniadę, włożysz słomkę a zamek zamkniesz z obu jej stron.
7. Bez problemu na lotnisku
Woreczki strunowe idealnie nadają się do zapakowania w nie malutkich buteleczek z niezbędnymi kosmetykami, które chcesz ze sobą zabrać w podróż samolotem. Wiadomo, że w takiej sytuacji będzie to najlepsze rozwiązanie. Wszystko będzie widoczne i w jednym miejscu. Dzięki temu nie będzie problemu z przejściem kontroli na lotnisku.
8. Zabezpiecz telefon, dokumenty i mapę przed zamoczeniem
Pozostajemy w temacie wycieczek oraz podróży. Jeśli lubisz np. wyprawy kajakiem lub często jeździsz nad morze czy jezioro, warto mieć ze sobą torebki strunowe. Dzięki temu, że są szczelne, zabezpieczą Twój telefon oraz dokumenty przed zamoczeniem. Co więcej, unikniesz w ten sposób też przypadkowego rozerwania lub pogniecenia mapy.
9. Zapełnij wolną przestrzeń w paczce
Wiadomo, że profesjonalne wypełniacze do paczek najlepiej nadają się do wypełnienia pustych przestrzeni w paczce. Jednak kiedy konieczne jest nagle zrobienie paczki, możesz nie mieć ich w domu. Nie każdy ma też folię bąbelkową, czy folię stretch. Okazuje się, że z woreczków strunowych można zrobić poduszki powietrzne. Zamknij woreczek, wbij w niego słomkę do napojów i nadmuchaj. Po czym szybko wyciągnij ją i zaklej taśmą.
10. Kruszony lód z sokiem na ochłodę
Potrzebujesz do tego dwóch woreczków strunowych - mniejszego i większego. Do mniejszego wlewasz sok i usuwasz jak najwięcej powietrza. Następnie zamykasz go i wkładasz do większego woreczka, w którym znaleźć się powinien również lód, który posypujesz solą. W ten sposób obniżysz temperaturę topnienia lodu. Tak przygotowane woreczki owiń ręcznikiem i przez 10 minut potrząsaj.
11. Śniadanie na wyprawę zapakowane próżniowo
Kiedy wybierasz się w dalszą podróż, a w plecaku mało miejsca możesz skorzystać z możliwości próżniowego zapakowania śniadania. Umieść kanapkę lub drożdżówkę w woreczku i zamknij zamek, zostawiając szczelinę na słomkę do picia. Wysysaj powietrze i szybko zamknij, gdy tylko wyciągniesz słomkę.
12. Woreczki strunowe, kiedy brak szprycy cukierniczej
Chcesz udekorować ciasto lub babeczki, a nie masz pod ręką szprycy cukierniczej? A masz woreczek strunowy? Nałóż do niego masę lub lukier i odetnij jeden z narożników. Gotowe.