Ilość komentarzy: 0
Torebki strunowe - rodzaje, historia, zastosowanie
Torebka strunowa to wysokiej jakości opakowanie, które wykorzystywane jest do pakowania drobnych artykułów. Dzięki niej jesteś w stanie bardzo dobrze zabezpieczyć produkty przed wilgocią. Co wyróżnia woreczki strunowe? Szczelne zamknięcie, zaciskowe lub z suwakiem. Warto dowiedzieć się jeszcze więcej o tym produkcie, który na pewno przyda się w każdym domu i w każdej firmie! Na pewno bardzo pomocne będą w kuchni. Praktycznie wszystko możesz w nich przechowywać! A będą to przyprawy, produkty mączne, kasze i pestki, a także świeże owoce i warzywa. Co zachęca do przechowywania produktów w woreczkach strunowych? Bez wątpienia to, że pozwolą one zachować ich długą świeżość i przedłużą ich przydatność. Można je wykorzystać nie tylko raz. Dlatego później możesz zabrać woreczek ze sobą do pracy, czy do szkoły. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Jeśli zaś mowa o firmach, na pewno przydadzą się one w sklepach wysyłkowych. Nie jeden istnieje sklep, który zajmuje się wysyłką produktów sypkich. Szerokie zastosowanie, doskonałe parametry techniczne i wiele zalet – to głównie skłania do kupna torebek strunowych.
Historia powstania torebki strunowej
Borge Madsen to wynalazca woreczków strunowych. W roku 1951 złożył wniosek o patent na plastikowy zamek błyskawiczny. Jednak trzeba przyznać, że projekt jego wynalazku znaczącą różnił się od woreczków strunowych, z których korzystamy dzisiaj. Madsen nie zdobył sukcesu, sam nie wiedział, co zrobić ze swoim wynalazkiem. Nie wiedział nawet, jak go zastosować, a więc postanowił sprzedać patent firmie Flexigrip. Co się później okazało, koszt produkcji plastikowych zamków był wysoki. Dlatego też rozprowadzenie tego wynalazku w szerszej gamie produktów było trudne. Czy wiesz, jakie było jedno z pierwszych zastosowań zipów? To artykuły biurowe, czyli np. teczki.
Co się dzieje kilka lat po wprowadzeniu pierwszych produktów opartych na plastikowych zamkach?Jeden z założycieli firmy Flixgrip wymyślił, aby „zgrzać plastikowe zamki na płasko”. To było niezwykle korzystne dla rozwoju firmy. Koszty produkcji znacząco zmalały.
Masowa sprzedaż torebek strunowych minigrip do przemysłu1959 rok, to bardzo ważny rok dla firmy Flixgrip. Uzyskała ona bowiem od japońskiej firmy Seisan Nippon Sha wyłączne prawa na zamek błyskawiczny typu minigrip. Mamy więc ponowne obniżenie kosztów! A co działo się w roku 1964? Firma Flixgrip podpisała wyłączny kontrakt z Dow Chemical Company. Dotyczył on sprzedaży torebek strunowych we wszystkich ich sklepach. Współpraca z Dow Chemical zaowocowała słynną po dziś dzień marką Ziploc.
Produkcja torebek strunowych w latach 60. odbywała się aż w 25 krajach. Co ciekawe, żadne z produkowanych produktów nie został sprzedany konsumentom. Powód był bardzo prosty, ich produkcja wciąż była za droga…W 1972 roku został ulepszony proces produkcji.
Dla ciekawych: W 2012 roku Minigrip zostało przejęte przez grupę Inteplast, która jest importerem wszelkiego rodzaju plastikowych toreb przemysłowych.
Strunowe, z suwakiem, kangurki… Jakie mamy rodzaje torebek strunowych oraz jakie są ich dane techniczne?
Torebki strunowe różnią się od siebie nie tylko rozmiarem, ale również różnymi cechami. Mamy np. torebki strunowe kangurki. Wyróżniają się one dodatkową kieszenią typu KANGUR. Wykonane są one z folii LDPE. Możesz w nich przechowywać przedmioty o niewielkich rozmiarach. W dodatkowej zaś kieszeni możesz umieścić jakiś ważny dokument. Woreczek strunowy Kangurek masz możliwość wykorzystać w inny również sposób. Często stosowany jest on do pakowania drobnych elementów gier planszowych. Torebki strunowe Kangurek można też spotkać w warsztacie, ponieważ w nich przechowywane są – śrubki, nakrętki, narzędzia. Mogą mieć różne rozmiary np. 230 x 320 mm, a rozmiar kieszeni 230 x 260 mm. Koperta kurierska na listy przewozowa Kangurek ma format C4, a jej rozmiary to: 310 x 230 mm. Warto wspomnieć o jej zastosowaniu. Tą kopertę z powodzeniem możesz wykorzystać do przesyłania ważnej korespondencji, folderów, faktur, katalogów produktowych. Dostępne są również woreczki strunowe z suwakiem, który umożliwia wielokrotne otwieranie i zamykanie torebki. To duże udogodnienie! Suwak sprawia, że ten produkt staje się niezwykle praktyczny i funkcjonalny. Te torebki będą idealne do przechowywania drobnych przedmiotów. Przykładowy rozmiary woreczków strunowych to: 200x180 mm, 150x200mm, 230x320 mm, 180x250 mm. Bardzo praktycznym produktem opakowaniowym są też torebki strunowe z paskiem do opisu, czy z otworem do zawieszenia. Woreczki strunowe z paskiem do opisy mogą mieć rozmiary takie jak: 40x60 mm, 60x80mm, 80x120 mm, 70x100 mm, 160x220 mm, 150x180 mm, 120 x 180 mm, 100x150 mm, 350x450 mm, 160x120 mm. Potrzebujesz, aby w Twoim biurze zapanował nieskazitelny porządek? Mamy dla Ciebie wyśmienite rozwiązanie, z którego na pewno będziesz zadowolony/a. To właśnie – torebki strunowe. Pomogą Ci one uporządkować drobne przedmioty biurowe np. pinezki. Fryzjerzy chętnie też korzystają z takich torebek, są one dla nich przydatne jako opakowanie na drobne akcesoria do włosów. A co powiesz na woreczki strunowe antystatyczne? Mają one właściwości antystatyczne. Zapewniają urządzeniom elektronicznym ochronę przed niepożądanym oddziaływaniem elektrostatycznym. Kolorowe torebki strunowe również mogą się bardzo przydać. Dzięki temu będziesz mieć możliwość rozróżnienia, co znajduje się w danej torebce. I mamy też torebki doypack, czyli te, które nadają się doskonale do przechowywania sypkich produktów. Idealne są do pakowania przypraw, herbat, kasz, soli, kosmetyków, takich, jak kule do kąpieli i kolorowe sole. Woreczki doypack szczególnie wygodne są w użytkowaniu. Mają doskonałe parametry. Posiadają przezroczyste okienko, które umożliwia zobaczenie zapakowanej zawartości. Wyróżniają się także bardzo estetycznym wyglądem. Opakowania mieszczą objętość 100 ml.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Torebki strunowe14 praktycznych zastosowań woreczków strunowych
Na ubrania
Woreczki strunowe będą idealne na ubrania. Branża odzieżowa chętnie z nich korzysta. Możesz np. w nie umieścić skarpetki, czy majtki. Zresztą to rozwiązanie wydaje się być bardzo praktyczne! Bo przecież później możesz w domu użyć ponownie takiego woreczka.
W podróżNa pewno też torebka strunowa przyda się podczas podróży. Zastanawiasz się pewnie, ale w jaki sposób? Właśnie w ten niewielkich rozmiarów woreczek strunowy, również możesz spakować rzeczy. To rozwiązanie możesz wykorzystać na lotnisku. Woreczki mają możliwość błyskawicznego pakowania rzeczy z opcją trwałego zabezpieczenia.
Na żywnośćWoreczki strunowe wykorzystywane są również do pakowania żywności. Tego typu woreczki posiadają atest bezpieczeństwa, jeśli chodzi o kontakt z żywnością. Dlatego też możesz w nich przechowywać szeroką gamę produktów – przyprawy, słodycze, susz. Bardzo popularnym rozwiązaniem są woreczki strunowe na mrożonki. Dodatkowo pamiętaj: warto podpisać woreczek, abyś później wiedział, jaka jest jego zawartość.
Segregowanie przedmiotówDzięki torebkom strunowym, możesz zrobić wokół siebie należyty porządek. Warto pomyśleć nad tymi kolorowymi do tego celu. Zresztą w woreczku możesz przechowywać również lekarstwa, ale też drobne przedmioty np. koraliki, biżuterię, monety. To doskonałe zabezpieczenie przed trudnymi warunkami.
Woreczek strunowy jako przezroczysta kosmetyczka Do woreczków strunowego możesz również spakować kosmetyki. Umożliwi Ci to szybsze znalezienie przedmiotu.
Torebki strunowe i medycynaMoże mniej znanym zastosowaniem torebki strunowej jest jej wykorzystanie w medycynie. Woreczek będzie odpowiedni w przypadku przekazania pojedynczych tabletek pacjentom.
Handel elektronikąNa pewno również praktyczne i estetyczne woreczki strunowe przydadzą się w handlu elektroniką.
Zrób porządek w pokoju dziecka z woreczkami strunowymiWoreczki strunowe pomogą Ci zrobić porządek w pokoju dziecka. Do torebek możesz spakować bowiem klocki, puzzle, małe zabawki.
Torebki strunowe pomogą Ci w domowych wypiekachMoże o tym nie wiedziałeś, ale jeśli utniesz rożek woreczka strunowego, zyskasz rękaw cukierniczy.
Kolekcjonowanie
Jeśli coś kolekcjonujesz np. biżuterię, rękodzieło, monety – możesz w nich przechowywać swoje rzeczy. Woreczek strunowy to bezpieczne miejsce.
Uporządkuj swoje dokumenty
Z torebkami strunowymi możesz też zrobić porządek w dokumentach. Na pewno woreczki będą odpowiednie do przechowywania karteczek i paragonów. Koniec z bałaganem!
Woreczek na karmę dla zwierząt
Woreczek strunowy zagwarantuje Ci to, że żywność dla zwierząt i inne smakołyki nie stracą walorów smakowych i zachowują swoją konsystencję.
Wysyłka towarów z woreczkiem strunowym
Jeśli włożysz produkt do woreczka strunowego, nie będziesz musieć myśleć, że produkt się pobrudzi. Torebka strunowa to też doskonała ochrona przed wilgocią.
Pędzle do makijażu bardzo szybko się kurzą. Może warto pomyśleć o odpowiednim ich zabezpieczeniu?Nachodzą więc woreczki strunowe, które spełnią zadanie nawet lepiej niż niejedna kosmetyczka.
Bardziej nietypowe zastosowania woreczków strunowychWoreczki strunowe… UWAGA! Mogą przydać się do robienia omletów. Nie każdy słyszał o tej metodzie. Jednak to rozwiązanie pozwoli Ci przygotować omleta bez tłuszczu. Mniej oczywistym zastosowaniem woreczka strunowego jest też wykorzystanie go jako opakowanie na letni napój. Wystarczy tylko, że włożysz do niego słomkę i voilà. Twoje dziecko przykleiło do czegoś gumkę w domu? Poznaj szybki sposób, aby ją usunąć. Napełnij woreczek strunowy kostkami lodu i zacznij nim pocierać gumę.
Cechy woreczków strunowych
Przede wszystkim torebki strunowe są solidnie i profesjonalnie wykonane. Do tego zapewniają bezpieczeństwo i wygodę. To nie koniec ich zalet.
Warto korzystać z woreczków strunowych na co dzień. To produkty bardzo trwałe. Wykazują one również dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Torebki strunowe nie przepuszczają wody, powietrza i zawartych w nich zanieczyszczeń. Bardzo dużą zaletą woreczków jest to, że zajmują one bardzo mało miejsca. Na pewno też dużą korzyścią woreczków strunowych jest niewątpliwie ich atrakcyjna cena. Torebki strunowe dają Ci też możliwość szybkiej identyfikacji zawartości. Woreczki odporne na przebicia i rozdarcia, są bardzo też ekonomiczne.