Ilość komentarzy: 0
Własnoręczne pakowanie produktów - jak to zrobić?
Własnoręczne pakowanie różnego rodzaju produktów nie jest zadaniem prostym. Teoretycznie może zrobić to każdy, ale w praktyce okazuje się, że w trakcie pojawiania pojawiają się niespodziewane komplikacje. Koperta jest za mała, prezent nie mieści się do pudełka albo jest źle zabezpieczony w przypadku wysyłki. Jeśli ktoś na co dzień zajmuje się sprzedażą produktów przez internet i musi pakować je każdego dnia to zdaje sobie sprawę, że bez dobrze przemyślanego planu działania tego typu problemy będą chlebem powszednim. Jak ich unikać i na co uważać? Zapraszamy do lektury tego wpisu!W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania:
- jak samodzielnie zapakować produkty na prezent i do wysyłki?
- jakich błędów unikać i na co zwrócić szczególną uwagę?
- jakie produkty będą nam potrzebne, żeby zapakować przesyłkę?
- ile kosztuje zapakowanie paczki?
- jaki będzie koszt wysłania paczki kurierem?
Zawsze istnieje możliwość oddania do kwiaciarni czy innego miejsca w którym zajmują się pakowaniem. Właśnie takich różnych przedmiotów ale jest to często dosyć kosztowne tekstów nigdy nie będziemy pewni. Fajnie najlepiej znamy drugą osobę i wiemy co się komuś podoba ci trochę czasu i przygotować coś samodzielnie lub kupić po części przygotowane elementy i złożyć w całość. Nie dość że sami będziemy mieć satysfakcję z wykonanej pracy będziemy mieli również pewność że druga osoba będzie uśmiechnięta od ucha do ucha podczas rozpakowywania.
Do jakich zasad warto stosować się podczas samodzielnego pakowania?
Po pierwsze - wybierz odpowiedni kształt, gdyż wybór niewłaściwego rodzaju opakowania może narazić zawartość na ryzyko, ale jeśli pomyślisz o tym, co wysyłasz, będziesz wiedział, jaki sprzęt jest odpowiedni. Wsyp proszki i drobne ziarna do mocnych plastikowych torebek, szczelnie je zamknij, a następnie zapakuj w wysokiej jakości kartonowe pudełko.
Używaj trójkątnych rur, a nie cylindrów, aby spakować zrolowane plany, mapy i plany. Pozostałe przedmioty zapakuj w mocne, kartonowe pudła, które zapewnią bezpieczeństwo Twoich kawałków.
Po drugie - dopasuj rozmiar zawartości przesyłki do rozmiaru opakowania. Niewypełnione pudła mogą się zawalić podczas podróży wzdłuż maszyn z innymi paczkami, a przeładowane mogą pęknąć. Twoja zawartość powinna ściśle przylegać do pudełka z 5 cm wyściółką.
Po trzecie - zwróć uwagę na jakość materiałów, z których zostało wykonane opakowanie oraz na jakość elementów, których używasz do zapakowania przesyłki. Wybierając opakowanie, weź pod uwagę wytrzymałość, amortyzację i trwałość. Wybieraj pudła z tektury falistej, z dobrej jakości wyściółką zewnętrzną, a jeśli zawartość jest nieco bardziej krucha, używaj pudełek o dużej wytrzymałości, dwuwarstwowych. To wszystko sprawi, że Twoja paczka bezpiecznie dotrze do odbiorcy.
A jakie niestandardowe materiały możesz wykorzystać do pakowania paczek, przesyłek i prezentów?
Od razu przychodzimy tutaj ze swoimi pomysłami i inspiracjami.
1. Wiolina - ekologiczne i bardzo ładne
Dekoracyjna wełna drzewna inaczej zwana wioliną to artykuł, który jest w stu procentach biodegradowalny i który sprawdzi się bardzo dobrze podczas pakowania różnego rodzaju przesyłek na święta czy urodziny znajomych oraz członków rodziny. Parzona z naturalnego surowca, czyli drewna, dzięki czemu nadaje się również do pakowania artykułów spożywczych. Ma właściwości amortyzujące, a jej kolory gwarantują estetyczny wygląd. Koszt zakupu wioliny nie jest bardzo duży, a obdarowana osoba podczas otwierania prezentu będzie mogła poczuć, że całość jest idealnie dobrana i dopięta na ostatni guzik.
Szczególnie estetycznie będzie to wyglądać w połączeniu z różnymi rodzajami skrzynek drewnianych, prezentowymi oraz zwykłymi pudełkami. Dodatkowo możliwe jest ponowne wykorzystanie takiego materiału, więc nie musimy od razu wyrzucać dekoracyjnej wełny drewnianej do kosza.
Jeżeli więc wiesz, że osoba obdarowywana troszczy się o przyszłość naszej planety to warto zapakować prezent właśnie w wiolinę. Będzie zdecydowanie ekologicznie, ale też ładnie, gustownie i z klasą.
2. Kokarda
Od najmłodszych lat prezenty przedstawione są jako pudełka z wielką kokardą na górze. Dlatego też każdy z nas marzy o dostaniu upominku właśnie z taką ozdobą. Dla laików w pakowaniu prezentów przygotowane są dwie możliwości. Pierwsza z nich jest najprostsza gdyż niektóre pudełka prezentowe od razu mają u góry zawiązano kokardę przyklejoną na stałe. Będzie ona dopasowana kolorem do samego opakowania. Wówczas wystarczy że włożymy prezent do środka ewentualnie ozdabiając go produktem z pierwszego punktu. Druga możliwość na przygotowanie takiego opakowania to zakup pudełka czy też zapakowanie prezentu w papier lub folię. Czy na wiesz przykleić gotową kokardę, którą znajdziemy w wielu sklepach lub hurtowniach internetowych zajmujących się sprzedażą artykułów do pakowania paczek. Tańsze kokardy tego typu będą wykonane z tworzywa sztucznego i nie będą one zbyt miłe w dotyku. Jeżeli więc chcesz aby odbiorca prezentu to że jest to coś lepszego warto kupić kokardę wykonaną ze wstążki. Pamiętaj również o tym aby dobrać odpowiednią wielkość Aby nie była ona na całą górę opakowania Ani żeby nie była zbyt mała.
3. Taśma świąteczna
4.Pakowanie butelek z winem
5. Kwiaty w pudełku - czemu nie?
Od niedawna coraz częściej w kwiaciarniach sprzedają się flowerboxy. Polega to na tym, że kwiaty układane przez florystkę są od razu pakowane do pudełka, dzięki czemu mamy ładne opakowanie, a za razem przy dobrym zabezpieczeniu przed wilgocią potem będziemy mogli użyć takiego opakowania w innym celu. Również produkcja folii i innych tworzyw sztucznych się zmniejsza. Wiele kwiaciarni oferuje własne boxy, ale z pewnością jak przyjdziesz ze swoim to nie będzie żadnego problemu. Podczas wyboru przez internet możesz wybrać praktycznie dowolny kolor i wzór. Możesz konkretnie dopasować opakowanie do drugiej osoby. Dodatkowo w przypadku flowerboxa w kształcie koperty możesz włożyć mniejszy bukiecik i jakiś prezent z innej kategorii. Będzie to więc fajne połączenie i dobry pomysł na zrobienie super niespodzianki. Jest to dosyć nowoczesne rozwiązanie, więc jest bardzo duża szansa, że wcześniej osoba obdarowana nie otrzymała podobnego prezentu.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Kartony
A co jakby zastąpić wstążkę sznurkiem?
Jest to bardzo dobry pomysł coraz częściej stosowany w przypadku pakowania różnego rodzaju prezentów oraz upominków. Zazwyczaj wygląda to bardzo ładnie a nie wymaga zbyt dużego poświęcenia. Każdy z nas posiada jakiś sznurek w domu, a w razie braku wstążki sprawdzi się on świetnie po oklejeniu kartonu papierem albo bezpośrednio owinięciu ładnego pudełka. Na Święta Bożego Narodzenia szczególnie sprawdzi się sznurek w kolorze biało-czerwonym. A też możemy znaleźć sznurek jutowy który jest bardzo mocny oraz pochodzi z naturalnego źródła. Jest on więc przyjazny dla środowiska oraz może być stosowany w połączeniu z artykułami spożywczymi. Często filmiki pokazujące jak ładnie owinąć opakowanie sznurkiem możemy zobaczyć w różnego rodzaju filmikach na YouTubie. Wielu inspiracji można właśnie szukać na tego rodzaju portalach społecznościowych albo na Facebooku lub wyszukiwarce internetowej. Bez większych trudności powinniśmy znaleźć interesujące nas zdjęcie które będzie pasować do naszego opakowania.
Sporo powiedzieliśmy już o materiałach i gadżetach, których możemy użyć do pakowania produktów. Pojawia się teraz jednak pytanie, jak zrobić to dobrze i na co uważać podczas pakowania produktów, jak i ich wysyłania za pośrednictwem kuriera. To wszystko jest bardzo istotne, bo jak dobrze wiemy - pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Oznacza to zatem, że opakowanie, które zobaczy osoba obdarowywana będzie pełnić rolę właśnie takiego pierwszego wrażenia. Pamiętajmy, że bez tego ani rusz! Nawet jeśli sam prezent będzie bardzo dobry, ale zostanie brzydko i nieschludnie zapakowany to nie uda nam się wygenerować tak zwanego efektu wow, co jest bardzo istotne w przypadku wręczania prezentu komuś bliskiemu.
Jakie błędy popełniamy najczęściej?
Rynek usług kurierskich cały czas się rozwija i powstają nowe pomysły. Bardzo dobrym przykładem może być firma Inpost i usługa wysyłki do paczkomatu. Jest to opcja bardzo wygodna, gdyż możemy odbierać i wysyłać paczki 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. W każdej firmie pracują ludzie i może zdarzyć się, że paczka gdzieś upadnie, albo nawet coś się przesunie podczas awaryjnego hamowania pojazdu. Jednak takie sytuacje nie powinny spowodować dobrze zabezpieczonej paczki. Najczęściej wysyłane produkty są źle unieruchomione i mogą się przemieszczać w trakcie transportu. Zastosowanie odpowiedniej ilości wypełniacza typu skropak pozwoli usunąć ten problem. W przypadku mniejszych przestrzeni wystarczy zwykła folia bąbelkowa. Innym problemem jest zbyt słabe owinięcie kartonu folią stretch czy taśmą pakową. Przez taki błąd, czy chęć oszczędzenia może dojść do otwarcia paczki. Podczas transportu na samochodzie ciężarowym dochodzi do naprężeń z różnych stron i słabej jakości materiały w niewielkich ilościach nie wytrzymają takiego nacisku. Po takiej podróży już może być po wszystkim jeżeli były to przedmioty kruche. Nikt nie chce otrzymać przedmiotu w kilku częściach, nie prawda? Nie oszczędzaj więc na pakowaniu paczek, bo naprawdę nie warto.
Na czym więc można zaoszczędzić?
Są rzeczy, na których można jak najbardziej oszczędzić. Zacząć trzeba od kosztów wysyłki. Zawsze warto sprawdzić na różnych stronach cenę wysyłki różnymi firmami kurierskimi. W zależności od wagi i wymiarów każdy może zaoferować inną cenę. Wybierz więc mądrze i nie przepłacaj. Przy zakupie kopert czy kartonów, albo innych akcesoriów sprzedawcy często oferują rabaty przy zakupie większej ilości sztuk. Jeżeli więc w planach masz więcej wysyłek warto zawczasu o to zapytać i zapłacić mniej. Może to być różnica od kilku do nawet kilkunastu procent. Pakuj z głową! Odpowiednie wpasowanie w wymiary z cennika sprawi, że możesz załapać się w inny gabaryt i ostatecznie oszczędność będzie największa. Najlepiej będzie połączyć te wszystkie metody, ale też nie przesadzać. Czas poświęcony na poszukiwaniu oszczędności możesz przeznaczyć na szybszą realizację zamówień, co da większe zadowolenie drugiej osoby. Bardziej prawdopodobne będzie wówczas, że po jakimś czasie ponownie dojdzie do następnej transakcji.
Jaki będzie całkowity koszt zapakowania?
Podczas kupowania samego prezentu musisz wziąć pod uwagę koszt opakowania. Wiadomo, że nie dasz prezentu tak po prostu z ręki do ręki. Byłoby to raczej dziwne. Koszt zapakowania będzie zależał głównie od ceny samego pudełka. Kartonowe pudełka ozdobne kosztują w przedziale od 5 do 30 zł. Wszystko zależy od materiału, z którego zostały wykonane oraz rozmiaru. Najtańsze będą raczej w jednym kolorze i małym rozmiarze, za to te większe z jakimiś motywami będą z górnej półki cenowej. W przypadku opakowań na wino będzie to cena od 5 zł za tekturowe pudełka do nawet 70 zł za potrójne opakowanie dobrej jakości wykonane z drewna. Za jakość wykonania trzeba jednak zapłacić. Kokarda to koszt od 10 do 30 zł. Możesz nieco zmniejszyć ten koszt, jeżeli samodzielnie wykonasz taką kokardę. Tak, jest to możliwe! Wystarczy poświęcić chwilę czasu. W internecie na YouTube można znaleźć wiele poradników, które opisują krok po kroku jak zrobić ładną kokardę. Sama wstążka to zaś koszt od 2 zł do 6 zł w zależności jaka będzie długa i gruba. Weź pod uwagę, że do tych najdroższych rozwiązań nie będzie trzeba żadnych dodatków, bo albo są już w zestawie, albo byłby to przerost formy nad treścią. Łączny koszt będzie wahał się więc w okolicach od 15 zł, do nawet 70 zł.
Przejdźmy teraz do kosztów wysyłki. W mniejszych i lżejszych paczkach będzie to koszt od 8 do 20 zł. Jak widzisz - różnica może być spora, więc warto porównać te ceny u różnych przewoźników. Jeżeli przygotowałaś paczkę o o dużych rozmiarach i sporej wadze (np. powyżej 5 kg) to minimalny koszt wzrośnie do 12 zł. Ceny te mogą się nieco różnić, na przykład jeżeli waga paczki będzie większa niż 20kg. Wówczas wysyłka za pośrednictwem niektórych firm nie będzie możliwa i ostatecznie będzie trzeba zapłacić więcej.