Ilość komentarzy: 0
Wszystko o tekturach falistych na rolkach
Tektury faliste na rolkach – rodzaje i zastosowanie
Branża pakownicza obecnie oferuje multum najrozmaitszych rozwiązań skrojonych na miarę. Postęp technologiczny oraz potrzeby rynku przczyniły się do powstania specjalnych opakowań i materiałów, które nadają się do szczególnego rodzaju towarów. W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo takie opakowania, jak: Fix Boxy, kartony na słoiki, pudła na komputer, pudełka na winyle, kartoniki na kubki, opakowania na pizze, kartony przeprowadzkowe i wiele, wiele więcej.
Co jednak w przypadku, gdy potrzebujemy opakować jakiś niestandardowy przedmiot? Niestandardowe przedmioty to takie, które posiadają nieregularne kształty, lub ich konstrukcja posiada miejsca, które mogą być o wiele bardziej narażone na uszkodzenia. Przedmioty te bywają bardzo problematyczne w wysyłce oraz zabezpieczaniu poprzez opakowywanie.
W takich przypadkach, często wystarczy mieć w zanadrzu nieco tektury falistej.
Czym jest tektura falista?
Tektura to materiał, który powstał z papieru. Papier natomiast, to materiał, który najprościej rzecz ujmując jest zestawieniem włókien tworzących masę ułożoną na sicie. Materiał ten jest otrzymywany z celulozy, która powstaje przez ścieranie i mielenie sosnowych bali. W zależności od przeznaczenia produkowanego papieru, proces jego produkcji przebiega w różny sposób. Proces ten jednak ma stałe etapy produkcji jak odwadnianie, prasowanie, suszenie oraz gładzenie. Zmienia się tylko długość i technika poszczególnych etapów. Można zatem stwierdzić, że tektura to najmocniejsza forma papieru. Ze wszystkich produktów papierowych, tektura posiada największą gramaturę, co czyni ją najbezpieczniejszym materiałem pakowym.Falistość tektury polega na specjalnym ułożeniu jednej z jej warstw, która znajduje się w środku.. Patrząc na przekrój tektury, warstwa ta tworzy zygzakowaty wzorek, który zapewnia znakomitą amortyzację, a także walory termiczne.
Zastosowanie tektury falistej.
Wiemy już czym jest tektura falista tylko... do czego ona się przydaje? W skrócie – materiał ten przydaje się do opakowywania wszystkich przedmiotów, dla których nie da się łatwo znaleźć wygodnego opakowania. Jeśli przykładowo chcemy wysłac taki przedmiot, jak klosz od lampy, który jest delikatny i bardzo łatwo o jego rozbicie, na pewno możemy skorzystać z tektury falistej. Wystarczy owinąć klosz kilkukrotnia dokoła i dopiero wtedy usadowić w odpowiednim kartonie wypełnionym jakimś wypełniaczem. Widzimy więc, że tektura falista nadaje się do nieregularnych kształtów, gdyż jest całkiem elastyczna.Kupiliśmy lodówkę, która nam nie pasuje i chcemy ją odesłać? Musimy ją na nowo opakować. Jak pewnie zauważyliście – żebra chłodzące, które znajdują się z tyłu lodówki, w 99% przypadków są opakowane w tekturę falistą. Tektura ta redukuje zagrożenie związane z uszkodzeniem tej części lodówki. Żebra chłodzącę to element odstający od regularnej bryły całej lodówki, a zatem jest problematyczny przy opakowywaniu. O ile prostokątną bryłę lodówki można potraktować dość łatwo folią stretch, kątownikami tekturowymi i innymi materiałami, tak do żeber należy podejść osobno. Najlepiej zawinąć tekturą falistą i dodać też folię bąbelkową.
Tekturę falistą można również wykorzystywać do tworzenia dekoracyjnych pudełek. Jeśli paramy się handcraftową sztuką tworzenia pięknych dekoracji oraz przedmiotów użytkowych, na pewno warto zaopatrzeć się w rolkę tektury falistej. Z materiału tego da się wykonać multum ciekawych rzeczy.
Jeśli chcemy przeprowadzić remont, na pewno nie obędzie się bez malowania. O ile samo malowanie to przyjemna aktywność, na pewno robi się mniej przyjemnie, kiedy krople farby spadają na nasze panele, a nie daj Boże jeszcze na dywan. Na ogół zwykle używamy folii malarskich, aby uchronić naszą podłogę przed farbą. Nie każdy jednak lubi z nich korzystać. Wszak wystarczy chwila nie uwagi, lub jeden bardziej gwałtowny ruch, aby oderwać folię od podłogi, lub nawet ją kompletnie rozerwać. Okazuje się, że tektura falista sprawdza się świetnie jako alternatywa dla folii malarskich. O ile być może nie jest to tak opłacalna opcja jak folia, to z pewnością potrafi być bardziej komfortowa. Wystarczy wziąć rulon tektury falistej, powycinać jej części tak, aby pokryły cały pokój, a następnie przykleić je taśmą dwustronną do podłogi. Jeśli wykonamy to porządnie i dociśniemy tekturę, to praca przy malowaniu powinna stać się znacznie komfortowa. Nie musimy się martwić, że zakopniemy do pofałdowanej folii, co oderwie ją od listew.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Tektura falista w rulonachWykorzystanie tektury falistej
Nawet w latach 20-tych obecnego wieku, tektura falista jest często wybieranym materiałem do wysyłek. Mimo, że tektura nie wydaje się być wysokorozwiniętym tworem technologii, jest perfekcyjnie zaprojektowana do przewozu towarów. Pewnie zastanawiali się Państwo, czemu tak jest i czemu powinniśmy wybierać tekturę falistą do opakowywania wysyłek. Poniżej wymieniamy najważniejsze cechy tego materiału, dzięki którym chętnie sięgamy po ten wyrób.Ochrona towarów
Ochrona, którą tektura falista zapewnia to główny powód, dla którego wiele firm korzysta z niej, aby dostarczać swoje produkty. Nawet pojedyncza ścianka z tektury potrafi zabezpieczyć towar lepiej, niżby się mogło wydawać.Każda ścianka tektury składa się z dwóch zewnętrznych warstw, które okrywają środkową warstwą falistego arkusza. Zewnętrzne warstwy zapewniają sztywność, a wewnętrzna warstwa służy do amortyzacji w całej strukturze.