Ilość komentarzy: 0
Wszystko o torbach papierowych: historia, rodzaje
Dzięki wynalezieniu wielu akcesoriów do domu i biura możemy dzisiaj bez większych trudności pakować różne przedmioty oraz przesyłać je na duże odległości. Codzienne życie bez wielu artykułów byłoby bardzo utrudnione, a wręcz niejednokrotnie wykonanie wielu zadań stałoby się niemożliwe. Zobacz jaka jest historia powstania toreb papierowych oraz jak ewoluowały one w odstępach czasu. Sprawdź również jakie torby znajdziemy dzisiaj na półkach sklepowych oraz gdzie mogą być one stosowane.Kto i gdzie wynalazł torebkę papierową?
Wynalezienie wielu artykułów bardzo często bywało dosyć przypadkowe i wręcz niespodziewane dla samego wynalazcy. W tej sytuacji jednak projektant od samego początku wiedział co chce stworzyć i nie było w tym żadnego przypadku. Wynalazcą maszyny do produkcji toreb papierowych był Francis Wolle, który to opatentował swój pomysł w 1852 roku. Wszystko to miało miejsce w Stanach Zjednoczonych i właśnie tam w tym samym roku mogliśmy znaleźć już gotowy produkt na półkach sklepowych. Miały one jednak znacznie inny kształt niż w obecnych czasach oraz nie pozwalały przenosić większych przedmiotów. Był to więc projekt znacząco niedopracowany oraz przypominał bardziej kopertę niż obecne torby papierowe. Jednakże pomysł ten cieszył się całkiem niezłym powodzeniem i 17 lat później Francis wraz z bratem oraz innymi współpracownikami założył firmę produkującą opakowania, która istnieje do czasów dzisiejszych.
Historia rozwoju toreb papierowych
Jak już dobrze wiemy początkowy projekt maszyny produkującej torby papierowe był mocno niedopracowany. Dlatego też w 1870 roku Margaret Knight postanowiła przemyśleć w jaki sposób można zmienić konstrukcję maszyny, aby ta stworzyła produkt o znacznie lepszych parametrach. W taki sposób stworzyła wynalazek, dzięki któremu możliwa była produkcja toreb klockowych. Jako ciekawostkę warto podkreślić fakt, iż maszyna sama cięła, składała oraz sklejała gotowe torby. Początkowo szef Margaret nie był szczególnie zadowolony z tego, iż spędzała ona bardzo dużo czasu na analizowaniu maszyny, ale po usłyszeniu jaki ma pomysł stwierdził, iż warto zaryzykować i dać szansę dla rozwoju przedsiębiorstwa. I jak widać opłacało się, gdyż stworzony produkt był nieporównywalnie lepszy patrząc na pierwotny model.
Powstałe jednak wtedy torby nie są jeszcze tymi, które możemy spotkać obecnie. Posiadały one bowiem dno, którego forma nie pozwalała na postawienie opakowania. Podczas przenoszenia artykułów opakowanie to było więc bardzo dobre, ale jeżeli chodzi o przechowywanie to było nie do końca dopracowane. Dlatego też w 1883 roku Chas Stilwell ulepszył maszynę i możliwa okazała się produkcja toreb z płaskim dnem. Okazało się, że jest to już gotowy produkt, który sprawdza się wręcz idealnie podczas przenoszenia, ale również możliwe jest bezproblemowe przechowywanie pustego opakowania. Swoją największą popularność torby papierowe zyskały jednak dopiero około 50 lat później. Jak dobrze wiemy użytkownicy powoli przekonują się do nowoczesnych rozwiązań i tak samo było w tamtych czasach. Kupujący jednak pokochali to rozwiązanie i cieszy się ono bardzo dużą popularnością aż do czasów dzisiejszych.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: Torby papieroweJakie torby papierowe dostępne mamy dzisiaj?
W aktualnych czasach producenci starają się unowocześniać wszystkie produkty w taki sposób, aby dostosować się do potrzeb rynku. Dlatego też powstało bardzo wiele różnych rodzajów opakowań w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez żadnych trudności dopasujesz opakowanie dostosowane do twojej działalności. Zobacz jakie rodzaje torebek papierowych dostępne mamy aktualnie w sklepach oraz czym się one charakteryzują.
Torby papierowe klockowe
Torebki prezentowe
Torby papierowe karbowane
Torebki papierowe ekologiczne
Torebki upominkowe na butelki
Małe torebki papierowe
Torebki papierowe w restauracji
Gdzie obecnie wykorzystuje się torebki?
Wiesz już jakie produkty możemy spotkać na półkach sklepowych w różnych hurtowniach z opakowaniami. Sam widzisz, że wybór jest ogromny, a co za tym idzie wiele firm o różnych specjalnościach może stosować torebki papierowe. Począwszy od ciastkarni, gdzie klienci będą otrzymywać zakupione produkty w małych torebkach, aż po sklepy ogólnospożywcze, w których to zostaną użyte duże torby zakupowe. Warto również zwrócić szczególną uwagę na to, iż torebki prezentowe oraz te ze specjalną karbowaną fakturą bardzo często mogą być używane w naszych gospodarstwach domowych podczas wręczania różnych podarunków dla najbliższych nam osób.
Jak wybrać torbę papierową?
Wybór odpowiedniej torby papierowej może być niejednokrotnie dosyć trudnym wyzwaniem, szczególnie dla początkujących właścicieli firm, którzy nie mają jeszcze szczególnie dużego doświadczenia w prowadzenia biznesu. Będzie to także dosyć trudne zadanie dla osób, które chcą wprowadzać zmiany i zastępować opakowania z tworzyw sztucznych tymi bardziej przyjaznymi środowisku. Pierwszym aspektem, na który musisz zwrócić uwagę wybierając torbę papierową jest jej rozmiar oraz maksymalna nośność. Będą to bowiem parametry, które określają jak dużo zakupów będzie w stanie zapakować dany klient oraz czy opakowanie to wytrzyma przenoszenie nawet cięższych słoików lub butelek z napojami. Jeżeli zaś poszukujesz nieco mniejszych opakowań to również będzie to dosyć istotna kwestia. Niektóre firmy specjalnie wybierają większe opakowania do nabierania słodyczy, aby klienci kupili więcej. Jest to chwyt, który bardzo często się sprawdza, aczkolwiek wielu świadomych konsumentów będzie wiedziało o tej technice i nie wpłynie to pozytywnie na ich opinię o twojej działalności. Kupując torby papierowe warto również zwrócić uwagę na kolor. Brązowe będą znacznie częściej wykorzystywane w zwykłych sklepach oraz są po prostu praktyczniejsze, gdyż nie widać wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz innych zanieczyszczeń. Zaś białe opakowania są częściej wybierane przez ciastkarnie oraz sklepy, które chcą być bardziej ekskluzywne. Pamiętaj również, że na każdej torbie możesz wykonać specjalny nadruk reklamujący twoją działalność lub za pomocą etykiet samoprzylepnych wykonać to samodzielnie.