Czy małe pudełka kartonowe sprawdzą się w e-commerce?
Świat opakowań to szeroka gama produktów, których wymienienie wszystkich zajęłoby przynajmniej kilka kartek maszynopisu. Opakowania to również nowości - coraz większa ilość innowacyjnych zastosowań nie wpływa w znacznym stopniu na te tradycyjne i sprawdzone, które przez lata wiodły prym w dziedzinie pakowania i zabezpieczania przesyłek. Dlaczego więc mielibyśmy z nich rezygnować na rzecz czegoś niesprawdzonego? Niska cena, ekologiczne materiały, łatwość składania, to główne cechy kartonów wszelkiej maści, od tych malutkich po wielkie pakowania zbiorcze. Wymiar nie ma znaczenia, kartony klapowe są potrzebne wszędzie tam, gdzie wysyłamy towar, nie unikniemy kontaktu z pudelkami w internetowym handlu. Dlatego właśnie opakowania kartonowe jeszcze długo będą liderami w swoim fachu i jeszcze wiele wody w rzece upłynie zanim ktoś wymyśli jeszcze bardziej skuteczne rozwiązanie. Małe kartoniki o długości do 100mm są uniwersalnym i bezpiecznym rozwiązaniem w pakowaniu przesyłek w każdej instytucji!
Jak zrobić pudełko?
Zazwyczaj nie zastanawiamy się, w jaki sposób jest wykonane opakowanie, które właśnie zakupiliśmy. Interesuje nas funkcjonalność i trwałość oraz jakość wykonania. Rzadko kiedy rozmyślamy o procesie tworzenia pudła trzymanego w ręku, a szkoda, bo to czynność niezmiernie ciekawa, którą spróbujemy przybliżyć trochę w poniższym akapicie. Wszystko zaczyna się od tektury, bez której nie byłoby gotowego produktu. ta dostarczana jest z papierni bezpośrednio do fabryki zajmującej się produkcją kartonów i pudełek. W bogato wyposażonym parku maszynowym znajdują się urządzenia w pełni zautomatyzowane, czekające jedynie, by zapełnić ich specjalne miejsca tekturą falistą w rolkach. Po załadowaniu przechodzimy do komputerów, które zajmą się dalszym procesem, lecz oczywiście te muszą mieć wgrane konkretne wytyczne odnośnie co do rozmiaru i wykroju kartonu, bez tego ani rusz. Dopiero teraz możemy uruchamiać maszyny. Te "wypluwają" gotowe produkty w szybkim tempie, ale należy pamiętać, że nie możemy ich zatrzymać, by nagle zmienić oczekiwany rozmiar pudełek. Dopiero po wykorzystaniu 500 m2 tektury, można bezpiecznie zmienić wykrój i fason. Tak w telegraficznym skrócie wygląda zautomatyzowany przebieg produkcji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by z arkusza tektury trzy lub pięciowarstwowej stworzyć chałupniczo kilka własnych opakowań. Wystarczy trochę wyobraźni i podstawy geometrii przestrzennej, a gotowy kartonik nabierze odpowiedniego kształtu i rozmiaru.
Czy małe pudełka z nadrukiem to dobre rozwiązanie w e-commerce?
Kolejnym zagadnieniem wartym rozważenia jest personalizacja kartonów, która jest szczególnie istotna w przypadku chęci wyrobienia świadomości marki u naszych klientów. Stosunkowo niskim kosztem, jesteśmy w stanie przyozdobić kartonowe opakowanie naszym logo, i nie ma znaczenia, czy jest to duży karton zbiorczy, czy malutkie pudełeczko do przechowywania drobnych przedmiotów. Na pewno warto zapoznać się z ofertą sklepów i producentów, którzy oferują tego typu usługi. A sama personalizacja to również taśmy pakowe - te jeszcze taniej wyróżnią twoje opakowania, a w połączeniu z kartonami różnego rodzaju wzbudzą szacunek wśród twoich odbiorców.
Jakiego wypełniacza użyć do kartonów o długości 100 mm?
Poza tradycyjnym zabezpieczeniem przesyłki kartonem ochronnym, do mniejszych niż opakowanie przedmiotów, należy użyć nie tylko folii stretch, ale także wysokogatunkowego wypełniacza o odpowiedniej gramaturze. Taka forma ochrony zapewnia niewrażliwość towaru na wstrząsy, a to przecież kluczowy element w całym procesie pakowania paczek - zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem! W naszej ofercie dostępnych jest kilka wypełniaczy, które z czystym sumieniem można polecać wszystkim branżom, od kosmetycznej, zabawkarskiej, spożywczej, a na elektronicznej kończąc. U nas można znaleźć skropak, sizzlepak i wiórki papierowe w różnych konfiguracjach jakościowych i kolorystycznych. Zapraszamy do zakupów!