Jakie rękawice robocze wybrać?
Prace magazynowe, tak jak wiele innych czynności wymagających intensywnej pracy rąk, ściśle wiążą się z kurzem, brudem i ostrymi przedmiotami. Niejednokrotnie nasze dłonie narażone są na liczne urazy podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów czy konfekcjonowaniu towaru. Przydałoby się w takich przypadkach zadbać o nasze kończyny, odpowiednio je zabezpieczyć i zapobiec ewentualnym uszkodzeniom. Naturalnym sposobem troszczenia się o ręce są oczywiście rękawice ochronne, to pierwsze, co przychodzi nam do głowy, gdy zabieramy się za prace w ogrodzie, przy wiosennych porządkach w piwnicy, czy nawet przy zwyczajnym myciu okien. Rękawice towarzyszą nam od lat, używali ich rzymscy gladiatorzy, średniowieczni rycerze i zwykli ludzie. Do dzisiaj stosowane są tak wielu branżach, że trudno byłoby je wszystkie wymienić. Rękawic nitrylowych i lateksowych używają lekarze, w sklepach pieczywo z półek wyciągamy przy pomocy wersji HDPE. Innych używa się w przemyśle ciężkim - rękawice budowlane, rękawice spawalnicze i monterskie. Słowo rękawice możemy do znudzenia odmieniać przez przypadki i demonstrować kolejne ich wersje. Pięciopalczaste ochraniacze to najlepszy środek ochronny dla naszych rąk!
Przed wyborem konkretnego rozmiaru powinieneś odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie - do czego potrzebujesz rękawiczki ochronne?
Chociaż znaczna część modeli rękawic to uniwersalne produkty pasujące na większość dłoni, to jednak w kilku zastosowaniach posiadają standardowe oznaczenia opisujące ich wielkość. Typowe S, M, L, XL powinny nakierować każdego na właściwe tory w doborze odpowiedniego rozmiaru. Szczególnie ważną rolę odgrywają w pracach wymagających ogromnej precyzji. Chirurg nie może sobie pozwolić, by chociaż drobny kawałek poliestru czy lateksu zwisał bezwładnie z palców. W tej profesji każdy ruch ręki jest na wagę życia i śmierci, a same rękawice bardziej służą operowanemu pacjentowi niż ochroną rąk doktorowi medycyny. Dopasowane idealnie do dłoni rękawice stosuje się również w majsterkowaniu, sklejaniu modeli i elektronice. Wszędzie tam, gdzie drobinki kurzu są mocno niewskazane. Przed zakupem najlepiej przetestować dwie wersje rozmiarowe, by nie pozostawić żadnej wątpliwości w dopasowaniu należytego modelu.
Rękawice robocze i ochronne kontra tradycyjne rękawice ocieplane.
W naszej szerokości geograficznej używamy ocieplaczy dłoni zdecydowanie częściej niż mieszkańcy południowej półkuli. To, co ludziom żyjącym w Australii wydaję się abstrakcją, dla nas - Europejczyków, jest czymś naturalnym. Srogie zimy przyzwyczaiły nas do skórzanych rękawic i bawełnianych "łapek". Nawet urocze wersje dla najmłodszych mają swoją odmianę, te słodkie pokrowca na malutkie dłonie połączone są długim sznurkiem, który powoduje, że zgubienie pary jest wręcz niemożliwe. Zakładane niczym szalik rękawice wpuszczamy w rękawy brzdąca i zakładamy wtedy, gdy tylko zmarznął mu dłonie. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby typowe rękawice "wampirki" były używane do ochrony termo cieplnej, to jednak wyspecjalizowane do tego celu materiały sprowadzają się lepiej. Co nie zmienia faktu, że na bazarkach często można spotkać sprzedawców warzyw, posiadających rękawice robocze z poucinanymi opuszkami, które zapewniają precyzje podczas wydawania reszty i wybieraniu drobnych przedmiotów, chronią przed mrozem i powodują, że ręce pozostają czyste. Swoiste trzy w jednym, które działa w praktyce!
Gdzie zakupić specjalistyczne rękawice robocze?
Najlepiej szukać takowych w ukierunkowanych na bezpieczeństwo i higienę pracy hurtowniach. Nie mogło ich zabraknąć w naszej ofercie. Mamy kilkanaście modeli, a największy wybór posiadamy w wersjach lateksowych, nitrylowych i winylowych. Tanie rękawice wampirki także są w naszym asortymencie. Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu stacjonarnego, a miejscu doradzimy i pozwolimy przymierzyć każdy model.