Wytrzymałe i odporne naklejki - czyli jak dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę na czas transportu?
Etykiety można wykorzystać w bardzo szerokim zakresie – od prostych informacji ostrzegawczych umieszczanych np. w środkach komunikacji, poprzez tabliczki znamionowe, plomby, etykiety do frankownic, na ozdobnych naklejkach towarowych kończąc. Ich podstawowym zadaniem jest przekazywanie ostrzeżeń i informacji za pomocą zwięzłego przekazu graficznego. Mogą być wykorzystywane również w celach marketingowych. Z tego rozwiązania chętnie korzysta coraz więcej przedsiębiorców, decydując się na firmowy nadruk. Jest to możliwe dzięki wykonaniu nalepek według indywidualnego wzoru. Czy to etykiety samoprzylepne A4, czy też innego rozmiaru - warto rozważyć zakup zarówno gotowych naklejek, jak i tych przygotowanych na indywidualne zamówienie.
Etykiety samoprzylepne jako uniwersalne rozwiązanie
Etykiety samoprzylepne są znacznie łatwiejsze i szybsze do umieszczenia niż tabliczki informacyjne. Mogą być aplikowane na różne powierzchnie bez ich uszkadzania i bez obaw o odklejenie. Łatwo można też zaktualizować informacje, nakładając jedną etykietę na drugą. Są zatem zdecydowanie uniwersalne i znacznie bardziej estetyczne. Etykiety samoprzylepne do drukarek oraz etykiety termiczne to jedne z najchętniej wybieranych rozwiązań.
Nowoczesne technologie wykonania
Nowoczesne technologie wykonania sprawiają, że etykiety są bardzo trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne i estetyczne. Wysokiej jakości papiery, laserowe powłoki, mocny klej, powierzchnia trójwymiarowa – to wszystko pozwala na wyprodukowanie naklejek, które przyciągną uwagę odbiorcy nie tylko komunikatem, ale i wyglądem. Warto skorzystać z etykiet, aby wyróżnić się na tle innych.
Funkcjami etykiet są:
- informowanie spedytorów i przewoźników o cechach towaru umieszczonego w opakowaniu,
- przekazanie adresatowi przesyłki ważnych informacji na temat jej zawartości (np. o umieszczonych wewnątrz dokumentach lub właściwym kierunku otwarcia opakowania, poinformowanie, aby sprawdzać przesyłkę w obecności kuriera),
- oznaczenie towarów (m.in. kodami kreskowymi),
- zabezpieczanie zawartości opakowania (np. informowanie, że dany produkt jest kruchy i nie powinno się rzucać paczką),
- oznaczanie niebezpiecznych punktów lub kierunków ewakuacyjnych w zakładach pracy i budynkach użyteczności publicznej.