Tektura to bardzo wytrzymałe tworzywo, powstające mieszaniny ścieru drzewnego, makulatury i szmat. Jej grubość sięga nawet kilku milimetrów, co sprawia, że można ją wykorzystywać w wielu produktach i do różnych celów.
Zastosowania tektury:
produkcja kartonów tekturowych
wypełnianie opakowań w celu izolacji przewożonych towarów
ochrona przed wstrząsami, uderzeniami i naciskiem
osłanianie powierzchni w trakcie prac remontowo-budowlanych.
Tektura wykorzystywana jako materiał osłonowy dla zabezpieczenia podłóg, schodów, parapetów lub przedmiotów znajdujących się w remontowanych pomieszczeniach daje gwarancję, że po zakończeniu prac nie będzie żadnych uszczerbków, zarysowań i zabrudzeń.
W naszej ofercie posiadamy tekturę litą oraz falistą, zbudowaną z kilku warstw, pomiędzy którymi umieszczane są różne typy wypełnienia falowanego (najczęściej typu B i C). W ten sposób można wybrać surowiec o grubości i wytrzymałości adekwatnej do potrzeb klienta. Oba rodzaj tektury sprzedawane są w wygodnych do składowania i użycia rolkach.
Materiał ten jest bardzo tani w produkcji i wytworzony wyłącznie z surowców naturalnych. Dzięki temu jest w pełni ekologiczny, a jego używanie wyjątkowo ekonomiczne.
Tektura, z której wykonane są nasze kartony, to nie tylko półfabrykat pomocny w tworzeniu tych wyjątkowych opakowań. To również fenomenalny materiał pomocny podczas wszelkich prac remontowych. Nic nie sprawdzi się lepiej do zabezpieczenia podłóg i powierzchni narażonych na zachlapania i uszkodzenia niż tektura falista. Budowlany elementarz ochronny, bez niego żadna ekipa remontowa nie zaczyna prac. A czy samo aplikowanie tektury jest skomplikowanym procesem, czy może zwyczajny laik poradzi sobie z przytwierdzeniem surowca? Ależ oczywiście, że tak, nie jest to nic trudnego. Tektura falista lub tektura lita sprzedawana jest zazwyczaj w rolkach ułatwiających nie tylko transportowania, ale i zabezpieczanie powierzchni. Wystarczy rozwinąć odpowiednią ilość, odciąć interesującą nas długość nożykiem i przymocować do powierzchni taśmą specjalistyczną. To wszystko! Tektura ochroni podłogę przed zabrudzeniami w trakcie malowania. Jeśli natomiast szykujecie większy remont to przydadzą wam się jeszcze poniższe materiały:
Taśma malarska - Nadaje się świetnie do zabezpieczania ścian podczas remontu, do tak zwanego "odcinania rogów". Dzięki zastosowaniu optymalnej mieszanki klejów możliwe jest jej umieszczenie bezpośrednio na starej warstwie farby i późniejsze bezinwazyjne odklejenie, które nie pozostawi żadnych śladów. Papierowe taśmy malarskie są dostępne w różnych konfiguracjach i kolorach. Można je łatwo oddzielać na potrzebne kawałki i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych narzędzi.
Folia malarska - Kolejne niezbędne akcesorium w asortymencie każdego wykończeniowca. Duże połacie folii zasłonią nie tylko drzwi i okna, ale przede wszystkim meble i sprzęt RTV i AGD. Odporne na rozrywanie i przetarcia. Różne grubości dostępne w ofercie zadowolą każdego.
Folia bąbelkowa - Może nie jest bezpośrednio potrzebna w pracach, ale doskonale pomoże się do nich przygotować wszystkim domownikom. Często na czas remontu musimy schować najbardziej delikatne przedmioty, by uchronić je przed brudem, kurzem i przypadkowym zniszczeniem. Zazwyczaj takie przedmioty chowamy do kartonów, ale luzem, ułożone jeden na drugim, mogą doznać uszczerbków, a na to nie możemy sobie przecież pozwolić. Bąbelkowe pęcherzyki skutecznie odseparują od siebie kruche precjoza i dzięki temu żadna siła nie będzie w stanie wyrządzić im krzywdy. Do takich celów najlepiej sprawdzą się krótsze nawoje do 50 metrów nawoju.
Worki kontenerowe Big-Bag - Nie zdziwi nikogo stwierdzenie, że podczas prac wykończeniowych zbiera się masa gruzu oraz odpadów. Sterty cegieł, gipsu i zwyczajnych szczątek mebli nie ułatwiają prac, więc by stworzyć sobie potrzebną przestrzeń na budowę, należy wyposażyć się w polipropylenowe worki na tego typu resztki. Istnieją wyspecjalizowane firmy, które same podstawiają kontener lub worek i później go zabierają, ale jeśli nie mamy takich potrzeb, bez problemu zakupimy taką sakwę w sklepie.
Czy do zabezpieczenia podłogi podczas remontu mogę użyć kartonów z tektury falistej?
Niejednokrotnie posiadamy w domu rzeczy, które na pierwszy rzut oka nigdy nam się nie przydadzą. Przechowujemy w szufladach sterty reklamówek, torebek i opakowań z nadzieją, że kiedyś ich użyjemy do jakichś wyniosłych celów. Zazwyczaj nic takiego nigdy nie ma miejsca, ale inaczej jest w przypadku kartonowych resztek - trzymane od lat w piwnicy pudło po telewizorze? Opakowanie po pralce i karton paletowy, który kiedyś zdobyliśmy, by wybudować dzieciom prowizoryczny domek? To właśnie nadszedł ten moment, by tymi artykułami zabezpieczyć domowe posadzki!
Ile kosztuje tektura?
W zależności od rodzaju tektury, nawoju i gramatury, ceny mogą się wahać w przedziale od 10,00 zł brutto aż do wartości ponad 150,00 zł brutto. Wszystkich szczegółów odnośnie do tego produktu mogą udzielić nasi sprzedawcy, którzy wyposażeni w fachową wiedzę z pewnością dobiorą najbardziej odpowiedni asortyment do konkretnych potrzeb. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego i na łamy naszej strefy blogowej, w której znajdziecie setki poradników z zagadnień w branży e-commerce.
Zapisz się do naszego Newslettera
Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie