Worki na gruz - jakie wybrać do odpadów budowlanych?
Ach remonty, kto z nas nie wspomina tych chwil z gęsią skórką na plecach? Na samą myśl o takim przedsięwzięciu większość z nas zaczyna się nerwowo rozglądać, pot ścieka z czoła, ręce się trzęsą. Niestety trudna sztuka budowlana przynosi ze sobą wiele negatywnych emocji, i nie tylko, gdy sami musimy zająć się wykończeniem mieszkania, ale również wtedy, gdy prace budowlane zlecamy osobom trzecim. Koniec końców, każdy remont kiedyś się kończy i po rozgardiaszu, niedotrzymanych terminach i finansowych nieprzewidywalnych wydatkach pozostają wyłącznie niemiłe wspomnienia, a my z biegiem czasu cieszymy się z pięknej przestrzeni życiowej. No ale my nie o tym, bo trochę się już zagalopowaliśmy, a tu jeszcze przecież mamy gruz do wyrzucenia:) Jeśli tego specyficznego odpadu nie mamy stosunkowo wiele, to idealnie sprawdzi się tutaj akcesorium wyjątkowe - worek BigBag, inaczej zwany workiem budowlanym, spokojnie zastąpi niewielki kontener. Mocny, trwały i lekki, więc także mobilny i łatwy w transporcie. A jakie wyróżniamy podstawowe odmiany tego polipropylenowego cuda? Poniżej krótka prezentacja:
- Worki Big Bag otwarte - Klasyczne spojrzenie na przechowywanie gruzu poremontowego. Posiadają duży otwór wlotowy nie ograniczony żadnym materiałem. Stawiasz pod posesją i możesz zaczynać wrzucanie. Doskonałe do użytku przez konsumentów detalicznych oraz firmy zajmujące się profesjonalnym odbiorem nieczystości.
- Worek na gruz Bigbag komin/lej - Wersja z kominem wrzutowym umożliwiającym umieszczenie w nim rury transportującej odpady. Natomiast lej ułatwia precyzyjne ich wysypywanie. Przystosowany głównie dla firm budowalnych przeprowadzających remonty na większą skalę.
- Worki typu kołnierz/lej/zamknięte - konstrukcyjnie zbliżone do worków otwartych z tą różnicą, że te posiadają dodatkowy kołnierz zapobiegający wydostawaniu się drobinek gruzu z wnętrza opakowania. Pozawala także na zabezpieczenie od góry całości przed warunkami atmosferycznymi. Występują w dwóch wersjach - z dnem zamkniętym lub z lejem wysypowym.
Czy jedynie worki typu Bigbag nadają się na gruz?
Podczas drobnych prac wykończeniowych nie musimy oczywiście zamawiać polipropylenowych worków z dostawą pod dom. Ich obsługa kosztuje, ciężko znaleźć pasujący nam termin, a i sam wywóz może być problematyczny. Jeśli więc chcemy uniknąć stresu związanego z tym procesem, to możemy wykorzystać do tego celu worki foliowe, które może i odbiegają od bigbagów wytrzymałością, ale są łatwiejsze w użytkowaniu. Jedynym problemem może być jedynie ich odpowiednie segregowanie podczas wyrzucania, należy upewnić się u odbiorcy śmieci, gdzie tego typu odpady możemy umieścić. Przy zakupie należy kierować się pojemnością takiego worka i gramaturą użytej folii - im grubszy i większy worek, tym lepiej, ale pamiętajmy jeszcze jedną ważną rzecz - 300 litrowy worek będzie trudniej przenieść, gdy już się zapełni niż wersje nie przekraczające 120 litrów.
Gdzie kupić worki i co jeszcze może nam się przydać z podobnej kategorii podczas remontu?
Czas remontu to nie tylko wyrzucanie gruzu, to także dbanie by nie uszkodzić przy okazji naszych rzeczy w mieszkaniu. Najbardziej narażone są podłogi drewniane lub posadzki w innych, nieremontowanych pomieszczeniach, meble i sprzęty gospodarstwa domowego. Te ostatnie można ostatecznie gdzieś przenieść, ale parkietu raczej ze sobą nie zabierzemy. CO w takim przypadku? Pozostawić je na pastwę losu? Zdecydowanie nie, nie możemy przecież ryzykować uszkodzenia, więc do zabezpieczenia powinniśmy użyć tektury falistej, folii malarskiej i ochraniaczy wszelkiej maści. Pamiętajmy, że im więcej tego typu materiałów, tym lepiej będziemy spać po nocach.
Te, oraz inne materiały opakowaniowe możesz zamówić w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym. Dostarczamy towar własną flotą lub największymi firmami kurierskimi. Szybko, sprawnie i profesjonalnie. Wystarczy sprawdzić dostępność produktu i czas realizacji zamówienia, wybrać odpowiedni termin, a my już zajmiemy się resztą!