Ilość komentarzy: 0
Czy można wysyłać ryby kurierem?
Współczesny człowiek ma doprawdy bardzo rozmaite potrzeby wysyłkowe. Gdybyśmy tak pokusili się o rentgen paczek codziennie podróżujących po Polsce, to znajdziemy w nich produkty należące do dziesiątek kategorii. Odnajdziemy bowiem tutaj zarówno zabawki, kosmetyki, meble, sprzęt elektroniczny, odzież, alkohol, książki, lekarstwa, a także niekiedy i produkty żywnościowe. Właśnie wśród tej ostatniej grupy znajdziemy taką zawartość, która pomimo tego, że jest kontrowersyjna, została wysłana. Czy można w tym przypadku mówić konkretnie o rybach?
Na początek – zasady wysyłania żywności
Zanim przejdziemy stricte do ryb warto zrozumieć jakie panują ogólne zasady wysyłania żywności. Może być tak, że będziemy mieli realną potrzebę wysłania produktów spożywczych. Wówczas najlepiej przestrzegać zasad, które wyszczególniliśmy poniżej.
Odpowiednie opakowanie
Każdy produkt żywnościowy powinien być odpowiednio zapakowany. Dobrą robotę robią tutaj opakowania hermetyczne i próżniowe. Właśnie tak sterylnie i szczelnie zapakowana żywność będzie najlepiej nadawała się do wysyłki. Nie zawsze jednak jest możliwość pakowania żywności w ten sposób, gdyż może to zaszkodzić produktowi.
Konieczność zachowania świeżości
Jest to bardzo ważne. Jeśli nie zachowamy świeżości produkty żywnościowego, to wówczas cała jego wysyłka traci sens. Gdy paczka dotrze na miejsce, a okaże się, że jej zawartość się popsuła, to wówczas nie będzie taka żywność zdatna do spożycia. Dlatego też warto zadbać o to, aby jedzenie zawsze było przewożone w odpowiednich warunkach, w odpowiedniej temperaturze – np. w samochodzie-chłodni.
Czy firma kurierska przyjmie ryby jako paczkę?
Gdybyśmy chcieli zapakować rybę i wysłać ją komuś bliskiemu, to będziemy mieli problem. Dotyczy to np. takich sytuacji, w których ktoś jest wędkarzem i po złowieniu wyjątkowych okazów chce wysłać rybę komuś z rodziny. Otóż nie należy się spodziewać, że firma kurierska przyjmie taki pakunek. Spotkamy się raczej z odpowiedzią odmowną, gdyż ryby mogą być wpisane na listę produktów zakazanych w danej firmie przewozowej.
Może Cię zainteresuje?
Produkty z kategorii: GastronomiaKto podejmie się transportu ryb?
Wysyłka ryb zazwyczaj odbywa się między producentem a sprzedawcą. Transportu podejmują się firmy, posiadające samochody z lodówkami. Nie jest to typowa firma kurierska dostarczająca paczki do domu lub do paczkomatu. Taki rodzaj przekazywania danego towaru odbywa się więc między przedsiębiorcami, za pośrednictwem dystrybutora.
Jak ryby przygotowywane są do wysyłki?
Ryby należy odpowiednio przygotować do wysyłki. Wszystko też zależy od tego w jakiej formie ryby się znajdują. Surowe ryby w całości należy zawsze przykrywać z góry papierem pakowym. Filety warto popakować osobno w woreczki albo wozić je w hermetycznie zamkniętych opakowaniach – kwestia producenta. Natomiast ryby mrożone zawsze warto zabezpieczać folią owijając je osobno albo po kilka, kilkanaście sztuk naraz.
Wysyłka ryb – tego nie rób!
Jest kilka zakazów, których należy przestrzegać w kontekście przewózki ryb. Nigdy nie przewóź ryb poza lodówką, zwłaszcza w trakcie upałów. Nie przewóź ryb, jeśli ich nie zapakowałeś. Nie próbuj „przemycić” zawartości ryb w prywatnej paczce wysyłanej w ramach firmy kurierskiej. To wszystko może Ci bardzo zaszkodzić.